Çmimi i madh i Anglisë në MotoGP, dominon Bagnaia!

vovalbania August 07, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Çmimi i madh i Anglisë në MotoGP, dominon Bagnaia!

Vëmendja e tifozëve të MotoGP ishte e fokusuar sot te Çmimi i madh i Anglisë. Pas një gare spektakolare dhe me shumë emocione, në fund ai që ia doli të triumfonte ishte Francesco Bagnaia. Bagnaia dhe Ducati  i tij ishin në një ditë të mirë sot dhe kjo u pa qysh në fillim.

Vendi i dytë dhe i 3-të shkojnë për Vinales me Aprilian e tij dhe Miller (Ducati). Fabio Quartararo i Yamaha-s nuk shkon më shumë se pozicioni i tetë, në një garë që mund të shkonte shumë më ndryshe.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 25924 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE