Aktorja e njohur fiton çështjen gjyqësore kundër ish-bashkëshortit të saj!

vovalbania August 11, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Aktorja e njohur fiton çështjen gjyqësore kundër ish-bashkëshortit të saj!

Së fundmi Olivia Wilde ka fituar betejën e parë për kujdestarinë kundër ish-bashkëshortit të saj, Jason Sudeikis. Sipas Page Six, padia e kujdestarisë së Sudeikis kundër Olivia-s është hedhur poshtë pasi një gjykatës dekretoi se shteti i lindjes së fëmijëve të tyre është Kalifornia. Ylli i “Ted Lasso” kishte ngritur një çështje kundër ish-it të tij në gjykatën e qytetit të Nju Jorkut për dy fëmijët e tyre në tetor 2021.

Pas ndarjes së tyre, ndërsa Wilde dëshiron të ketë fëmijët e saj, djalin Otis, 8 vjeç dhe vajzën Daisy, 5 vjeç, në Los Angeles dhe gjithashtu në Londër, ku banon i dashuri i saj, Harry Styles, Sudeikis donte të jetonte me ta në Brooklyn. Wilde paraqiti një padi për të “përcaktuar marrëdhënien prindërore në Gjykatën e Lartë të Kalifornisë, në Los Angeles”, duke kërkuar që të pushojë ligjërisht çështjen e Sudekis më 18 maj.

U raportua gjithashtu se Wilde e thirri Sudeikis-in për dhënien e letrave të kujdestarisë së saj gjatë një ngjarjeje publike kur ajo ishte në skenë në “CinemaCon 2022”. Sipas The Daily Mail, një dosje gjyqësore e datës së muajit të kaluar zbuloi se aktorja ka thënë se Sudeikis po përpiqej për ta turpëruar dhe “kërcënuar” në mënyrë agresive.

Dokumentet thanë se Wilde pretendonte se “Ai mund të më kishte shërbyer në mënyrë diskrete, por në vend të kësaj ai zgjodhi të më shërbente në mënyrën më agresive të mundshme”. Sudeikis dhe Wilde kanë qenë bashkë vetë në momentet që kanë lidhje me fëmijët e tyre mes LA, Londrës dhe NYC që nga anulimi i fejesës dhe ndarjes në vitin 2020. Jason gjithashtu ka kaluar kohë në Mbretërinë e Bashkuar në dy vitet e fundit për shkak të shfaqjes së AppleTV+, “Ted Lasso”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58618 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE