Ylli i filmit Spider-Man, Tom Holland vjen me lajmin e keq për fansat e tij!

vovalbania August 14, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Ylli i filmit Spider-Man, Tom Holland vjen me lajmin e keq për fansat e tij!

Në një video të postuar së fundmi në Instagram, Tom Holland iu drejtua fansave të tij se po largohet nga rrjetet sociale për shkak të disa problemeve të shëndetit mendor. Tom Holland është një emër i njohur tashmë. Popullariteti i tij i jashtëzakonshëm si Peter Parker i Marvel Cinematic Universe i njohur si Spider-Man nuk është i panjohur për askënd. Popullariteti i tij i jashtëzakonshëm e bëri atë gjithmonë të qëndronte në sy të publikut, si rezultat i së cilës ai ishte subjekt i bisedimeve pozitive dhe negative nga masat. Aktori i “Uncharted” madje vazhdoi t’i përshkruante mediat sociale si tepër stimuluese.

Së fundmi Tom Holland në Instagram iu drejtua fansave të tij se do të pushojë nga të gjitha platformat e mediave sociale për hir të shëndetit të tij mendor. Në epokën moderne të mediave sociale, efektet e dëmshme të mediave sociale nuk janë të panjohura për askënd, dhe duket se fama e Spider-Man ka qenë viktima e fundit e kësaj. Në videon e tij, Holland deklaroi se i sheh Instagram dhe Twitter si tepër stimuluese dhe dërrmuese. Ai madje shtoi se sa herë që hapte aplikacionet, ndihej keq sa herë që lexonte diçka rreth tij të shkruar atje:

Përshëndetje. Unë jam përpjekur ta bëj këtë video për rreth një orë tani, dhe për dikë që i ka kaluar ato 13, 14 vjet, sado gjatë që kam aktruar… Më duket se nuk mund të them atë që duhet të them pa ‘um’ dhe ‘ah’ çdo pesë minuta, kështu që do të provoj përsëri. Kam bërë një pushim nga mediat sociale për shëndetin tim mendor, sepse më duket se Instagrami dhe Twitteri janë tepër stimuluese, dërrmuese, kapem kur lexoj gjëra për mua në internet, dhe në fund të fundit, është shumë e dëmshme për mua, gjendja mendore, kështu që vendosa të bëj një hap prapa dhe të fshij aplikacionin.

Më tej, në titrat, Tom Holland përmendi edhe bamirësinë e familjes së tij The Brothers Trust Organization, dhe një bamirësi tjetër të mbështetur prej tyre Stem4 Teenage Mental Health Charity, e cila ndihmon ata që kanë nevojë për mbështetje mendore. Tom Holland u kap më shumë në qendër të vëmendjes kohët e fundit pasi luajti në Marvel Blockbuster “Spider-Man: No Way Home”, i cili tani konsiderohet më shumë si një moment i vetëm një herë në jetë sesa një film i thjeshtë. Tani duket se 26-vjeçari dëshiron të fokusohet më shumë në karrierën dhe jetën e tij në vend që t’i kushtojë vëmendje çdo negativiteti të panevojshëm.

Sa i përket projekteve të ardhshme, aktori aktualisht është duke punuar në serialin Apple TV+ “The Crowded Room”. Pas këtyre projekteve, aktori raportohet se do të luajë edhe në filmat e ardhshëm të Spider-Man të MCU.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 32921 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE