Dalin detaje të reja nga gjyqi i Ryan Giggs dhe ish-të dashurës së tij!

vovalbania August 17, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Dalin detaje të reja nga gjyqi i Ryan Giggs dhe ish-të dashurës së tij!

Ish-ylli i Manchester United ka dalë në tribunë në ditën e shtatë të gjyqit të tij dhe menjëherë pranoi se gënjeu për çështjet e tradhtisë përpara se të thoshte se ai kurrë nuk kishte sulmuar fizikisht një grua. Ryan Giggs i ka thënë jurisë në gjyqin e tij se reputacioni i tij për pabesi është i justifikuar dhe ka pranuar se i ka gënjyer “shumë herë” ish-partneret për tradhti.

Por ish-ylli i Manchester United, nën pyetjen nga avokati mbrojtës Chris Daw QC, tha se ai “asnjëherë” nuk ka sulmuar fizikisht një grua dhe nuk ka vendosur të kontrollojë ose të detyrojë një grua të bëjë diçka me dhunë. Giggs, 48 vjeç, akuzohet se ka sulmuar Kate Grevillen, 38 vjeçe dhe motrën e saj më të vogël, Ema, në shtëpinë e tij në Worsley, Manchester më 1 nëntor 2020, me një akuzë të mëtejshme në lidhje me sjelljen kontrolluese ndaj Kate Greville ndërmjet viteve 2017 dhe 2020.

Ai i ka mohuar të gjitha akuzat. Futbollisti më i dekoruar i Britanisë, doli në tribunë në ditën e shtatë të gjykimit të tij dhe iu përgjigj pyetjeve të Daw me përgjigje të shkurtra.

Daw: A keni një reputacion për pabesi? A është i justifikuar ky reputacion?

Giggs: Po.

Daw: Nëse të tërheq një grua, pavarësisht nga statusi martesor, a mund të rezistosh?

Giggs: Jo.

Daw: A jeni flirtues nga natyra?

Giggs: Po.

Daw: Keni gënjyer ndonjëherë se keni qenë jo-besnik?

Giggs: Po, shumë herë.

Daw: A keni sulmuar ndonjëherë fizikisht një grua?

Giggs: Kurrë.

Duke përshkruar ndërveprimet e tij të para me Kate Greville, Giggs tha se ai ishte “i tërhequr menjëherë pas saj”. Ryan tha se ai filloi të flirtonte me të pas “dy herëve të para që u takuan” dhe kontakti i tyre kaloi në “nivelin tjetër” kur ai e takoi atë vetëm ndërsa ajo kërkoi një fanellë futbolli të nënshkruar për nënën e saj. Më herët të martën, në gjykatë u lexua një deklaratë e përgatitur që Giggs i kishte dhënë policisë pas sulmit të dyshuar të Greville në nëntor 2020.

Është e saktë që për fat të keq Kate dhe unë u grindëm që na rezultoi në një sherr. Ajo më kapi në fytyrë duke shkaktuar gjakderdhje në buzën time dhe në gojë. Mund ta kem kapur atë dhe motrën e saj gjatë përleshjes. Në asnjë moment nuk ka pasur qëllim të keq. Në të dyja rastet u sulmova, nuk kam pasur qëllim të lëndoj asnjërën prej tyre. Më vjen keq që ky argument doli kaq jashtë kontrollit.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58383 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE