Këngëtari i njohur gjendet i vdekur në apartamentin e tij

vovalbania August 17, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Këngëtari i njohur gjendet i vdekur në apartamentin e tij

Darius Campbell Danesh ka ndërruar jetë në moshën 41-vjeçare, raportojnë mediat e huaja. Këngëtari skocez është gjetur i vdekur brenda apartamentit të tij në  Rochester, Minesota. Lajmin për ndarjen nga jeta të yllit të “Pop Idol” e konfirmuan familjarët përmes një deklarate për shtyp.

“Me pikëllim të madh njoftojmë ndarjen nga jeta të Darius Campbell Danesh. Darius u gjet në shtrat në apartamentin e tij në Rochester, Minesota, më 11 gusht dhe u shpall i vdekur pasdite nga zyra e ekzaminuesve mjekësorë lokalë.”, thanë duke shtuar se nuk janë gjetur rrethana të dyshimta.

Shkaku i vdekjes nuk dihet ende pasi ekzaminimet mjekësore po vazhdojnë. Fansa dhe personazhe të famshëm bënë homazhe për këngëtaren, duke përfshirë producentin diskografik Simon Cowell, i cili ishte gjyqtar në Pop Idol. “Dariusin e pashë për herë të parë në televizion më shumë se 20 vjet më parë“, tha ai.

“Ai ishte karizmatik, gazmor dhe thjesht një person i shkëlqyer për të qëndruar. Vdekja e tij, për dikë kaq të ri, është një tragjedi absolute dhe zemra ime është me familjen dhe miqtë e tij“, shtoi Simon.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58618 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE