Hillary Clinton flet për tradhtinë e bashkëshortit të saj me Monica Lewinsky në serialin e ri!

vovalbania August 25, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Hillary Clinton flet për tradhtinë e bashkëshortit të saj me Monica Lewinsky në serialin e ri!

Ish-senatorja dhe sekretarja e shtetit, Hillary Clinton ka trajtuar çështjen delikate të tradhtisë së bashkëshortit të saj në një serial të ri të quajtur “Gutsy”, traileri i të cilit është publikuar së fundmi. “Gutsy” është një serial i ri, që përshkruan bisedat e saj me gra të guximshme, sipas “The Guardian”.

Në klipin promovues të serialit, Hillary pyetet për vendimin e saj për të qëndruar me Bill Clinton pas ekspozimit të lidhjes së tij me ndihmësen e Shtëpisë së Bardhë, Monica Lewinsky. Hillary thotë se qëndrimi me një partner që ka pasur një lidhje nuk është “e drejtë për të gjithë”.

Në trailer, Clinton flet me Rev Whittney Ijanaten, e specializuar në martesat LGBTQ+. Ijanaten thotë:

Ju keni një martesë që është shfaqur në publik që në fillim. Ju thatë se gjëja më e guximshme që keni bërë ndonjëherë ishte të qëndroni në martesën tuaj.

Clinton pajtohet se qëndrimi me bashkëshortin e saj ishte “guximtar” dhe shton:

Kjo nuk do të thotë se është e drejtë për të gjithë.

“Gutsy” do të transmetohet në Apple TV dhe është një bashkëpunim midis Clinton dhe vajzës së saj Chelsea, bazuar në një libër të shitur që dyshja shkruan së bashku, të quajtur “The Book of Gutsy Women: Favorite Stories of Courage and Resilience”.

Monica Lewinsky reflektoi mbi problemet rreth shëndetit mendor që ajo përjetoi në vitet 1990 për shkak të skandalit lidhur me romancën e saj me Presidentin e SHBA së atëhershëm Bill Clinton, duke treguar me detaje në një intervistë të bërë së fundmi, çmimin që iu desh të paguante dhe sesi ajo e ka rimarrë nën kontroll historinë e saj që nga ajo kohë.

Lewinsky, një ish praktikante në Shtëpinë e Bardhë, i tha David Axelrod të CNN në një episod të podcast “The Ax Files” të publikuar të enjten se hetimi mbi skandalin, i cili tërhoqi vëmendjen e kombit për vite dhe përfundimisht çoi në fajësimin e Clinton, bëri që ajo të kishte mendime lidhur me vetëvrasjen. Ajo shpjegoi se si i kishte pyetur avokatët që punonin për këshilltarin e pavarur të atëhershëm Ken Starr se çfarë do të ndodhte nëse ajo do të vdiste.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58049 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE