Hidhet shorti i përzgjedhjes së grupeve të UEFA Europa League 2022-2023!

vovalbania August 26, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Hidhet shorti i përzgjedhjes së grupeve të UEFA Europa League 2022-2023!

Në Stamboll të Turqisë është duke u hedhur shorti i fazës së grupeve të Europa League 2022-2023. UEFA Europa League është një kompeticion i përvitshëm futbollistik i organizuar nga UEFA që nga viti 1971 ku konkurojnë klubet evropiane. Klubet kualifikohen në këtë kompeticion bazuar në performancat e tyre në ligat dhe kupat kombëtare përkatëse. Është kompeticioni i dytë për nga rëndësia nga UEFA, duke u renditur pas UEFA Champions League.

32 skuadrat më të mira të këtij kompeticioni do të njihen sot me kundërshtarët që do kenë dhe grupet ku do jenë pjesë.

Grupet e Europa League:

Grupi A

Arsenal

PSV

Bodo/ Glimt

Zurich

Grupi B

Dynamo Kyiv

Rennes

Fenerbahçe

AEK Larnaca

Grupi C

Roma

Ludogorets

Real Betis

HJK

Grupi D

Braga

Malmo

Union Berlin

ST Gilloise

Grupi E

Manchester United

Real Sociedad

Sheriff Tiraspol

Omonia

Grupi F

Lazio

Feyenoord

Midtjylland

Strum

Grupi G

Olympiacos

Qarabag

Freiburg

Nantes

Grupi H

Crvena Zvezda

Monaco

Ferencvaros

Trabzonspor

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58618 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE