Këngëtarja e njohur turke arrestohet për shakanë e bërë mbi shkollat fetare!

vovalbania August 27, 2022 61 nuk lexohet 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Këngëtarja e njohur turke arrestohet për shakanë e bërë mbi shkollat fetare!

Këngëtarja turke Gülşen Bayraktar Çolakoğlu është arrestuar dhe akuzuar për nxitje të urrejtjes për një shaka që ka bërë me shkollat ​​fetare, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve Anadolu. Akuzat lidhen me një koment që bëri në një koncert që mbajti në muajin prill, kur ajo bëri shaka për një nga muzikantët.

Ai u diplomua në Imam Hatip (shkolla fetare) nga ku vjen ana e tij perverse.

Ajo këmbënguli në dëshminë e saj në prokurori se ishte një “shaka mes kolegëve” dhe kërkoi të lirohej duke thënë se kishte një fëmijë për të cilin duhej të kujdesej dhe se do të paraqitej në polici kur të ishte e nevojshme. Gülşen ka qenë më parë në shënjestër të grupeve konservatore turke për veshjet provokuese në skenë dhe mbështetjen për komunitetin LGBTQ.

Të shumta kanë qenë reagimet e njerëzve të thjeshtë, personazhe të njohur, madje edhe partive politike duke e cilësuar arrestimin si të padrejtë. Këngëtari turk Tarkan shkroi se “kjo padrejtësi ndaj Gülşen duhet të marrë fund”.

Ata i ndjekin penalisht të pa arrestuarit dhe ndonjëherë edhe i lirojnë pa gjyq personat që abuzojnë seksualisht me fëmijë, vrasin gra, përdhunojnë gra, por kur bëhet fjalë për Gülşen, ata marrin masa shpejt. Sistemi ynë ligjor, i cili injoron ata që janë të korruptuar, vjedhin, shkelin ligjin, prekin natyrën, vrasin kafshët, përdorin fenë si mjet për idetë e tyre fanatizmale dhe polarizojnë shoqërinë, arrestojnë Gülşen me një goditje.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 19362 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE