“Ringjallet” Britney Spears, publikon duetin e saj me legjendën e muzikës Elton John!

vovalbania August 27, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
“Ringjallet” Britney Spears, publikon duetin e saj me legjendën e muzikës Elton John!

Elton John dhe Britney Spears kanë publikuar duetin e tyre të shumëpritur, një version i ri i “Tiny Dancer”. Këngëtarja amerikane është rikthyer në muzikë, duke publikuar një duet me Elton John, në materialin e saj të parë të ri pas gjashtë vitesh. Spears në një postim në Twitter këtë javë shkroi se:

Kënga ime e parë pas 6 vitesh. Jam shumë e lumtur që do këndoj me një nga burrat më klasikë të kohës sonë. Jam disi e tronditur sepse është një punë e madhe për mua.

Spears, këngëtarja e hitit “Baby One More Time”, u lirua nga një konservator ligjor që kishte kontrolluar jetën e saj personale dhe financat për 13 vite. Babai i saj Jamie Spears, i cili kishte kërkuar marrëveshjen e vendosur nga gjykata në 2008, u hoq nga posti i kujdestarit në shtator. Ai ka thënë se qëllimi i tij i vetëm ishte të ndihmonte vajzën e tij, të rehabilitonte karrierën e saj pasi ajo pësoi një krizë të shëndetit mendor në vitin 2007 dhe se ai gjithmonë vepronte në interesin e saj më të mirë.

Në dhjetor, Spears sinjalizoi se ajo nuk ishte ende gati të kthehej në muzikë. Albumi i saj i fundit në studio ishte “Glory” i vitit 2016. Një deklaratë për shtyp për “Hold Me Closer”, e cila gjithashtu ka elementë të këngëve të Elton John “The One” dhe “Don’t Go Breaking My Heart”, tha se dy këngëtarët u takuan për herë të parë në vitin 2014. Një vit më vonë, Spears postoi në Twitter dashurinë e saj për “Tiny Dancer”, duke ndezur idenë e një bashkëpunimi.

“Pasi dëgjoi prerjen e parë të këngës në fillim të kësaj vere, Elton John e dinte se vokalet e njohura menjëherë të Britney ishin prekja e përsosur për ta sjellë këngën në jetë”,-thuhet në njoftim. Në fillim të kësaj jave, Elton John e prezantoi këngën në një restorant në jug të Francës, duke kënduar së bashku me kënaqësinë e mysafirëve. “Jam absolutisht i emocionuar që pata mundësinë të punoj me Britney Spears. Ajo është me të vërtetë një ikonë, një nga yjet më të mëdhenj të pop-it të të gjitha kohërave. Unë e dua shumë dhe jam i kënaqur me atë që kemi krijuar së bashku”,-tha Elton John.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 32374 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE