Nuk e dinte që reperi DMX ka ndërruar jetë 1 vit më parë, aktorja e njohur shpërthen në lot!

vovalbania September 02, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Nuk e dinte që reperi DMX ka ndërruar jetë 1 vit më parë, aktorja e njohur shpërthen në lot!

Aktorja Stacey Dash ka shpërthyer në lot kur ka mësuar se reperi legjendar amerikan, DMX, ka ndërruar jetë, megjithëse kjo ka ndodhur më shumë se një vit më parë. Ylli i filmit “Clueless” shpërtheu në lot për vdekjen e reperit në një video që ajo e postoi në TikTok së fundmi, duke thënë se i vinte turp që nuk dinte për sulmin e tij në zemër të shkaktuar nga kokaina. Në videon e postuar Dash u shpreh:

Sot kanë kaluar gjashtë vjet e një muaj që jam e pastër nga droga dhe kjo më thyen zemrën. Ai humbi jetën nga kjo gjë. Ai iku nga ai demon i varësisë. Ju lutem mos humbni veten. Isha duke shikuar nëpër TikTok dhe gjeta këngën e tij që më ka shpëtuar shumë herë. Papritur shkruan #RIP. Nuk e dija se ka ndërruar jetë. Unë jam e thyer, ai ishte një djalë shumë i mrekullueshëm.

@official.staceydash

I was strolling through #tiktok and found a #DMX song that has saved me many times. Suddenly it says #RIP i know I am late, i did not know he passed away, he #OD I am heartbroken – he was such a great guy. #devestated #staceydash #fyp #sober

♬ original sound – Official.StaceyDash

DMX ndërroi jetë më 9 prill 2021 në moshën 50 vjeçare, ndërsa shumë prej ndjekësve në rrjet nuk mund t’i besonte aktores se nuk kishte dëgjuar për vdekjen e tij. DMX, i cili ishte themeluesi i grupit muzikor Ruff Ryders, ka qenë në rehabilitim disa herë për shkak të varësisë ndaj drogës. Periudha e tij e fundit e rehabilitimit ishte në vitin  2019, pasi ai përfundoi një dënim me burg 12-muaj për evazion fiskal.

Një prej këngëve më të famshme të DMX është “Party Up (Up in Here)” që e bëri atë të njohur në mbarë botën. DMX bëri kthimin e tij në skenë pas rehabilitimit në dhjetor 2019, ku u shfaq duke biseduar dhe duke bërë fotografi me fansat para se të dilte në skenë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 57810 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE