Vesh gjithmonë ngjyra të ndezura, arsyeja që fshihet pas këtij vendimi të Mbretëreshës Elizabeth

vovalbania September 02, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Vesh gjithmonë ngjyra të ndezura, arsyeja që fshihet pas këtij vendimi të Mbretëreshës Elizabeth

Mbretëresha Elisabeth II veç mbretërimit të saj të saj të gjatë, njihet edhe për kombinimet e saj të veshjeve në të cilat tërheq gjithmonë vëmendjen.

Dihet që mbretëresha ka rregulla të ndryshme sjelljeje që i përmbahet rreptësisht, megjithatë ngjyrat e ndezura nuk kanë të bëjnë me asnjë rregull.

Ajo që është karakteristike vetëm për mbretëreshën është se çdo kombinim që mban ka numrin e vet unik që tregon rastin në të cilin është veshur.

Arsyeja që bëhet kjo është që ajo të mos ngatërrohet dhe që në dy evente radhazi të shfaqet e veshur me të njëjtën veshje. Shumëkush pyet veten pse ajo zgjedh gjithmonë ngjyra të ndezura.

Thelbi i ngjyrave të spikatura është ta bëjnë mbretëreshën të dallohet në turmë, në këtë mënyrë çdo subjekt i saj do të jetë në gjendje ta shohë atë, pavarësisht sa larg janë prej saj.

“Ajo dëshiron të bie në sy dhe të jetë e dukshme, në mënyrë që njerëzit të thonë: “Unë pashë mbretëreshën” tha në një rast Sofia, kontesha e Wessex.

Disa e përshkruajnë këtë si një lëvizje egocentrike, por pas çdo gjëje fshihet një histori shumë emocionale. Kur ajo mori fronin, Elizabeta u betua se do t’i shërbente popullit të saj dhe e mori rolin e saj shumë seriozisht që në fillim.

Duke veshur veshje të tilla që bien në sy, ajo i thotë çdo banori se është aty për të dhe se ai mund ta shohë.

Rikujtojmë, se mbretëresha së fundmi ka kritikuar ashpër udhëheqësit botërorë në lidhje me trajtimin e krizës klimatike, duke pranuar se ajo është e irrituar nga individët që flasin, por nuk bëjnë asgjë. Këto deklarata, Mbretëresha i bëri në hapjen e parlamentit Uellsian në Cardiff./ Top Albania Radio

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58382 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE