Kërkonin një foto në ujëvarën e rrezikshme, shuhet familja me 6 pjesëtarë!

vovalbania September 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Kërkonin një foto në ujëvarën e rrezikshme, shuhet familja me 6 pjesëtarë!

Fatkeqësisht, është gjithnjë e më pak lajm që një person humb jetën për të bërë një foto në vende të rrezikshme. Kërkimi i pëlqimeve në rrjetet sociale është një trend i rrezikshëm, pasi shumë njerëz kërkojnë qoshe të pashkelura dhe të rrezikshme, duke e vënë veten në rrezik. Por, këtë herë është arritur në ekstrem, me vdekjen e gjashtë personave nga një familje.

Ngjarja ka ndodhur në ujëvarën Ramdaha, në Indi. Dy të rinj, të moshës 14 dhe 22 vjeç, Shraddha dhe Shweta Singh, po bënin foto pranë ujëvarës. Vajza e vogël rrëshqiti dhe anëtarët e tjerë të familjes u hodhën në ujë për ta shpëtuar. Vëllezërit e saj 18, 22 dhe 26 vjeç, kushëriri i saj dhe gruaja e tij, përkatësisht 24 dhe 22 vjeç, erdhën në përpjekje për ta shpëtuar. Megjithatë, ata nuk mundën të bënin asgjë për të shpëtuar të vegjlit dhe përveç kësaj, forca e ujëvarës i tërhoqi duke i marrë jetën.

Autoritetet shkuan me shpejtësi në vendngjarje, por mundën vetëm të shpëtonin Sulekhan, e cila aktualisht ndodhet në gjendje kritike në spital. Natën që ndodhën ngjarjet, ata mundën të gjenin tre trupa, ndërsa tre të tjerët u gjetën mëngjesin e ardhshëm. Kuldeep Sharma, një gjykatës i qarkut Koriya në Chhattisgarh, konfirmoi se trupat ishin dërguar për autopsi përpara se t’i ktheheshin familjes.

Ngjarja tragjike ndodh pavarësisht se policia kishte vendosur tabela për të paralajmëruar se në atë zonë ndalohej larja dhe vetëm gjashtë muaj pas një tjetër mbytjeje në të njëjtin vend, ku humbën jetën tre persona. Ndërkaq një burrë që u ngjit në kullën e Blackpool për të kapur një selfie një herë në jetë me Shigjetat e Kuqe tha se përvoja ishte “absolutisht befasuese”. Russ Edwards iu dha leja të ngjitej 518ft (158m) në shtizën e flamurit të kullës dhe të kapte fotografinë e përsosur gjatë shfaqjes vjetore ajrore të qytetit. Edwards, një profesionist që trajnon njerëzit për të punuar në lartësi, tha se ishte “një përvojë e mahnitshme”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58383 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE