Willow Smith tregon për vendimin më radikal të jetës së saj!

vovalbania September 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Willow Smith tregon për vendimin më radikal të jetës së saj!

Willow Smith ka zbuluar se rruajtja e kokës së saj ishte gjëja më ‘radikale’ që ka bërë ndonjëherë, pasi sfidoi babanë e saj Will duke i prerë flokët në moshën 12-vjeçare. Duke folur për ‘Glamour UK’, 21-vjeçarja prindërit e së cilës janë Will dhe Jada Pinkett Smith, pranoi se i pëlqen të shohë “dritën që kërcen” nga skalpi i saj dhe e sheh atë si një “kthesë të të mësuarit” pasi u rrit me një kuptim të ndërlikuar të bukurisë.

Willow, e cila fitoi famë botërore me këngën e saj hit “Whip My Hair”, pranoi se ajo sfidoi prindërit e saj duke zgjedhur të rruante kokën në shenjë proteste pasi vendosi të linte turneun e saj me Justin Bieber në 2012. Duke shpjeguar vendimin e saj drastik, ajo tha:

Më pëlqen të shoh një shkëlqim në skalpin tim, një kërcim drite… rruajtja e kokës është ndoshta gjëja më radikale që kam bërë në emër të bukurisë.

Willow fillimisht e rruajti kokën pasi i tha babait se donte të linte turneun e saj ku po mbështeste Justin Bieber në vitin 2012. Por Willow kishte ende detyrime për performancën e planifikuar në Australi dhe në shenjë proteste ajo rruajti kokën një natë ndërsa familja e saj ushte në gjumë.

Rikujtojmë se, Willow ka komentuar për herë të parë incidentin që i ati shkaktoi në Oscars kur goditi komedianin Chris Rock, për një shaka lidhur me Jada-n. Në një intervistë të bërë së fundmi ajo u shpreh se:

Unë e shoh gjithë familjen time si njerëz. Unë i dua dhe i pranoj në njerëzimin e tyre. Për shkak të pozitës në të cilën ndodhemi, njerëzimi ynë ndonjëherë nuk pranohet dhe ne detyrohemi të veprojmë në një mënyrë jo të shëndetshme dhe të ndershme.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58382 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE