Kategoria Superiore/ Partizani nuk ndalet, Egnatia rrëmben pikët e para!

vovalbania September 04, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.

Partizani vazhdon të grumbullojë pikë, ndërsa në të tretën javë radhazi të Kategorisë Superiore ka marrë vetëm fitore, duke kryesuar e vetme renditjen.

Kryeqytetasit fituan me rezultatin minimal 0-1 në transfertë e Ballshit në një takim që e dominuan të gjithin. Goli i vetëm dhe i fitores për Partizanin u realizua nga Skuka në minutën e 31’.

Pas raundit të tretë Bylis renditet në vend të 5 me 4 pikë, teksa Partizani mban kreun me 9 pikë.

Egnatia ka marrë fitoren e parë në këtë sezon të Kategorisë Superiore, ndërsa ka fituar në transfertën e Laçit me rezultatin 0-1. Ekipi i Rrogozhinës ka mundur që të gjejë golin e vetëm dhe të fitores në minutën e 46’ me Delarge.

Pas javës së tretë të Superiores Laçi renditet në vend të 8 me 3 pikë, ndërsa Egnatia në vend të 7 po me 3 pikë.