“Luckiest Girl Alive” nuk pritet aspak mirë, kritikohet për skenat shqetësuese në film!

vovalbania October 13, 2022 102 nuk lexohet 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
“Luckiest Girl Alive” nuk pritet aspak mirë, kritikohet për skenat shqetësuese në film!

Filmi “Luckiest Girl Alive” me aktoren e njohur Mila Kunis në rolin kryesor ka dalë së fundmi në Netflix dhe tashmë ka ngritur shumë pikëpyetje. Filmi përshkruan tmerret e çrregullimit të stresit post-traumatik që një person zhvillon pasi sulmohet seksualisht dhe zgjedh të mos flasë për të.

Projekti është një adaptim i bestsellerit me të njëjtin emër të Jessica Knoll, një roman që është edhe vepra e saj debutuese. Tema e vështirë sjell edhe skena shqetësuese për të cilat shikuesit padyshim nuk ishin gati. Shumë përdorues të internetit kritikuan skenat eksplicite dhe bënë paralajmërime për situatat shqetësuese që shumëkujt mund t’i duken shqetësuese.

Edhe pse Netflix vuri në dukje në fillim të filmit në krye të ekranit se filmi përmban “dhunë seksuale”, shikuesit u ankuan se paralajmërimi në fjalë nuk ishte mjaft i spikatur dhe se ata nuk ishin të përgatitur për skena të caktuara. Megjithatë, shumë nga shikuesit e vlerësuan Mila Kunis, e cila bëri një punë të shkëlqyer në këtë rol mjaft kërkues.

Rikujtojmë, se në një intervistë të bërë së fundmi për ‘Vanity Fair’, Mila Kunis konfirmoi se ka gënjyer për moshën e saj në audicionin për serialin “That ‘70s Show”, me të cilin në fakt nisi rrugëtimin e saj në botën e aktrimit, teksa ishte vetëm 14 vjeçe në kohën e xhirimeve. Nga “Black Swan” te “Friends With Benefits”, Mila ka pasur disa role të mëdha, por ajo mund të mos kishte qenë kurrë aktorja që e njohim sot nëse nuk do të ishte për një gënjeshtër që e kishte thënë në fillim të karrierës së saj.

Kunis e cila ka qenë në listën e 100 njerëzve më me ndikim të këtij viti ka zbuluar ndjesitë e saj kur e mori vesh lajmin. 39-vjeçarja gjatë një paraqitjeje në “The Late Late Show” me James Corden zbuloi se i kërkoi Ashtonit të hynte në Twitter për të kuptuar pse njerëzit po flisnin për të dhe vetëm aty e mësoi se ajo kishte hyrë në listën e revistës prestigjioze “Time”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 18357 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE