Shpërngulja në Londër për Rita Ora-n ishte gjëja me e mirë që mund të bënin prindërit e saj!

vovalbania November 04, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
Shpërngulja në Londër për Rita Ora-n ishte gjëja me e mirë që mund të bënin prindërit e saj!

Së fundmi, këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Rita Ora zbuloi se bashkëshorti i saj Taika Waititi është ‘personi i saj i preferuar’ dhe tha se mezi pret që të bashkëprezantojë me të eventin e madh të ndarjes së çmimeve, ‘MTV Europe Music Awards 2022’. 31 vjeçarja dhe regjisori do të prezantojnë eventin drejtpërdrejt nga Duseldorfi i Gjermanisë, që këtë vit mbahet në PSD Bank Dome më 13 nëntor.

Gjatë një paraqitjeje në emisionin e Jonathan Ross, Rita shpjegoi se ky vit do të jetë ndryshe pasi ajo do të qëndrojë pranë partnerit të saj, me të cilin nuk ka pasur rastin të punojë kurrë më parë. Rita i tha prezantuesit Jonathan:

Unë e prezantova atë në vitin 2017, por tani po e prezantoj sërish bashkë me Taikan, partnerin tim. Nuk kemi punuar kurrë më parë bashkë. Është mirë të jem në gjendje të bëj diçka argëtuese me personin tim të preferuar. Ne jemi i njëjti person. Është mirë të gjesh dikë me të cilin mund të argëtohesh, të punosh dhe të respektoni punën e njëri-tjetrit.

Duke folur për një nga frymëzimet e saj muzikore, Rita tha:

Babai im gjithmonë dëgjonte shumë muzikë nëpër shtëpi. Unë isha vërtet me fat që munda të punoja me të. Unë jetoja në Paisley Park. Dikur merrnim biçikleta përreth këtij parku. Ishte e mrekullueshme për mua të isha në këtë xhiro me biçikletë me të. Ne gjithmonë bënim muzikë. Unë jam shumë, shumë me fat. Ishte një nga përvojat më të mira të jetës sime.

Më vonë, Rita flet prejardhjen e saj nga Kosova dhe transferimin në Britani të Madhe me familjen e saj.

Të gjithë u transferuam në Londër, ishte gjëja më e mirë që prindërit e mi mund të bënin ndonjëherë. Prindërit e mi na sollën këtu dhe filluan nga e para. Ata gjetën punë, nuk ishte e lehtë, por ne kishim dashuri përreth. Jam vërtet me fat që jam në gjendje t’i shpërblejë për gjithë punën e vështirë që kanë bërë.

Rita më pas zbulon se është duke punuar në një projekt me Louis Theroux.

Këtë dokumentar e bëra me Louis Theroux. Më është kërkuar kaq shumë herë të bëj gjëra në lidhje me historinë time, udhëtimin dhe mënyrën se si kam filluar në industrinë e muzikës. Doja të tregoja anën time të gjërave dhe të jem plotësisht e sinqertë edhe t’i hapja derën familjes sime dhe asaj që duhet për një grua në industrinë e muzikës.

Duke folur për gjyshin e saj, i cili ishte regjisor filmi, Rita tha:

Ai ndërroi jetë goxha i ri, por ishte kaq i mahnitshëm. Ai do të na tregonte të gjitha këto histori dhe me të vërtetë më bëri të besoja se ëndrra që kisha ishte realitet. Mendoj se ai ishte djali kryesor që më dha atë besim për kreativitet.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 32293 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE