Laborator kokaine në Fratar të Fierit! 15 të arrestuar deri tani, ngarkesa nga Kolumbia

vovalbania November 24, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Laborator kokaine në Fratar të Fierit! 15 të arrestuar deri tani, ngarkesa nga Kolumbia

Një laborator kokaine është zbuluar në Fratar të Fierit, sipas burimeve të gazetares së Top Channel, Anila Hoxha.

Operacioni i urdhëruar nga SPAK në një laborator kokaine në Fratar të Fierit është mbyllur këtë të enjte, pas më shumë se tre muajsh përgjime dhe vëzhgime nga ana e SPAK-ut, Dea-s dhe Forcës së Ligjit.

15 persona janë arrestuar deri tani, ndërsa dyshohet se droga është transportuar përmes plehut kimik.

Dhjetëra forca policore ndodhen aktualisht në vendngjarje.

Sipas informacioneve, ngarkesa e drogës ka ardhur nga Kolumbia.

Ngarkesa ishte sjellë prej kohësh, thanë burimet e Anila Hoxhës dhe SPAK vëzhgoi dhe përgjoi për të identifikuar rolin e secilit që është i përfshirë./TCH

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58049 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE