I shkatërroi propozimin e martesës, djali nuk fton motrën në dasmë!

vovalbania July 10, 2024 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
I shkatërroi propozimin e martesës, djali nuk fton motrën në dasmë!

T’i propozosh personit tënd të zemrës është një moment vërtet emocionues dhe duhet bërë pikërisht ashtu siç dëshiron. Por një burrë mbeti i pakënaqur kur motra e tij kërkoi të oshte prezente kur ai do t’i propozonte të dashurës së tij, sepse ajo donte të bënte foto “të sinqerta” të momentit. Por në vend që të ndihmonte, ajo e pengoi seriozisht situatën.

Ai tha se ajo që duhej të ishte një nga momentet më të lumtura të jetës së tij dhe të gruas së tij të ardhshme përfundoi negativisht. Dhe si rezultat, ai nuk donte të ftonte motrën e tij në dasmë, sepse ishte shumë i zemëruar. 29-vjeçari shpjegoi:

Kisha planifikuar një propozim romantik në vendin tonë të preferuar, një plazh të izoluar ku kishim takimin e parë. Kisha gjithçka gati lule, një piknik të vogël dhe një fotograf që fshihej aty pranë për të kapur momentin. Kur erdhi dita, motra ime këmbënguli të vinte. Ajo tha se donte të na bënte disa foto ‘të sinqerta’ përpara propozimit. Unë isha në mëdyshje, por pranova, duke menduar se mund ta bënte momentin më të veçantë. Gabim i madh.

Në vend që ta ndihmonte, motra e tij u përpoq “të bënte regjinë në të gjithë skenën si një film”, dhe e dashura e tij e kuptoi se diçka nuk ishte në rregull.

Më pas, nga hiçi, motra ime më kapi kutinë e unazës nga xhepi dhe bërtiti: “Surprizë! Shikoni çfarë do të bëjë!” E dashura ime u trondit, dhe unë u tërbova. Përshpejtoi planifikimin tonë të dasmës dhe unë dhe e fejuara ime vendosëm të mos ftojmë motrën time. Ne donim që dita jonë të ishte rreth nesh, pa ndonjë dramë të panevojshme. Kur familja ime e mori vesh, ata u tërbuan. Prindërit e mi më quanin të pashpirt dhe motra ime po luan viktimën, duke thënë se po e copëtoj familjen për një ‘shaka të vogël’.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58469 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE