Pas sulmit rus në Ukrainë, Diellza Kolgeci nuk mund të fle e shqetësuar vetëm për një gjë!

vovalbania February 25, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Pas sulmit rus në Ukrainë, Diellza Kolgeci nuk mund të fle e shqetësuar vetëm për një gjë!

Ukraina njoftoi për sulme me raketa ndaj Kievit dhe qytete të tjera. Sipas raportimeve në media ka kalime të trupave ruse në disa pjesë të vendit. Sulmi i përfolur këto ditë ndaj Ukrainës, sipas disa njoftimeve i drejtohet të gjithë vendit.

Presidenti rus, Putin e ka miratuar një operacion ushtarak në Ukrainë duke e bërë të ditur në një fjalim televiziv. Menjëherë pas kësaj pati njoftime për sulmet e para dhe shpërthime në disa rajone të Ukrainës.

Lidhur me këtë, reagimet shqetësuese në internet kanë qenë të shumta, përfshirë këtu edhe fytyrat publike.

Së fundi ka reaguar edhe modelja Diellza Kolgeci, e cila rrëfen se kur ishte fëmijë nuk e kuptonte përse nëna e saj brengosej për luftërat që ndodhnin jashtë Kosovës.

Ajo tutje thotë se prej se u bë nënë e ka kuptuar më mirë, duke shtuar se mbrëmë nuk e ka zënë as gjumi.

“Shumë kohë më parë, kur isha fëmijë, nuk e kuptoja mamin pse brengosej për luftërat apo gjendjen politike të vendeve që janë larg Kosovës. Tani prej se jam bërë nënë, po e kuptoj shumë mirë, aq mirë sa që mbrëmë as gjumi nuk më ka zënë”, u shpreh Kolgeci.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55520 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE