‘Lojtari më i mirë i sezonit’, UEFA shpall nominimet!

vovalbania August 12, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
‘Lojtari më i mirë i sezonit’, UEFA shpall nominimet!

Karim Benzema, Thibaut Courtois dhe Kevin De Bruyne janë tre të nominuarit kryesorë për çmimin e UEFA-s “Lojtari më mirë i sezonit 2021/22”.

Fituesi do të shpallet, së bashku me trajnerin e vitit për meshkuj të UEFA-s dhe lojtarin dhe trajnerin e vitit për femra, gjatë ceremonisë së shortit të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, në Stamboll, të enjten, më 25 gusht.

Carlo Ancelotti, Josep Guardiola dhe Jürgen Klopp janë tre të nominuarit me pikët më të larta për çmimin “Trajneri më i mirë”.

Pjesa tjetër e futbollistëve të nominuar:

4 Robert Lewandowski (Bayern, tani Barcelona dhe Polonia) – 54 pikë

5 Luka Modri ​​(Real Madrid & Kroaci) – 52 pikë

6 Sadio Mané (Liverpool, tani Bayern dhe Senegal) – 51 pikë

7 Mohamed Salah (Liverpool dhe Egjipt) – 46 pikë

8 Kylian Mbappé (PSG dhe Francë) – 25 pikë

9 Vinicius Junior (Real Madrid dhe Brazil) – 21 pikë

10 Virgil van Dijk (Liverpool dhe Holandë) – 19 pikë

11 Bernardo Silva (Manchester City dhe Portugal) – 7 pikë

12 Filip Kostic (Eintracht Frankfurt dhe Serbi) – 7 pikë

13 Lorenzo Pellegrini (Romë dhe Itali) – 5 pikë

14 Trent Alexander-Arnold (Liverpool dhe Angli) – 2 pikë

15 Fabinho (Liverpool dhe Brazil) – 1 pikë

Pjesa tjetër e trajnerëve të nominuar:

4 Oliver Glasner (Eintracht Frankfurt) – 75 pikë

5 Unai Emery (Villarreal) – 74 pikë

6 José Mourinho (Roma) – 51 pikë

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55048 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE