Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

vovalbania August 24, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Vranësira dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta dominojnë motin në territorin shqiptar deri në mesditë kur pritet shtim i vranësirave në veri dhe qendër duke rrezikuar momente me shira, herë pas here edhe rrebeshe.

Po ashtu, pasditja vijon me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura duke krijuar mundësi për shira, më të dukshme në zonat Jugore dhe Juglindore të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në mëngjes dhe në mesditë  duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C.

Era do të fryjë deri e fortë me shpejtësi mbi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke bërë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim  4 – 5  ballë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 52186 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE