Ish-sulmuesi i Interit nënshkruan me Spartakun e Moskës!

vovalbania August 27, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Ish-sulmuesi i Interit nënshkruan me Spartakun e Moskës!

Skuadra ruse Spartak Moska ka prezantuar sulmuesin senegal Keita Balde me një postim në Twitter duke u tallur me problemet financiare të Barcelonës. Sulmuesi nga Senegali, i cili fitoi Kupën e Kombeve të Afrikës vitin e kaluar me kombëtaren e tij, ka vendosur të vazhdojë karrierën në Rusi. 27-vjeçari ka firmosur deri në vitin 2025 me Spartakun e Moskës.

Keni regjistruar një nënshkrim të ri pa asnjë problem… Xheloze, @FCBarcelona?

Registered a new signing without any problems…

Jealous, @FCBarcelona? 🤭 pic.twitter.com/dKxRZvH1gQ

— FC Spartak Moscow (@fcsm_eng) August 26, 2022

Problemet financiare të Barcelonës i kanë bërë ata të luftojnë për të regjistruar nënshkrimet e tyre gjatë verës dhe gjigantëve spanjollë iu desh të aktivizonin një sërë lëvizjesh ekonomike ndërsa lironin disa lojtarë për të gjetur rrugën e tyre. Balde, ndërkohë, i bashkohet Spartak-ut pas një sezoni te Cagliari, i cili sapo dha dy gola në 22 ndeshje, pasi klubi sardinez u rrëzua nga Seria A në maj.

Sulmuesi Senegali e kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij në Itali, duke filluar nga Lazio ku pati një periudhë katërvjeçare nga 2013-2017, duke shënuar 31 gola në 137 ndeshje.

Balde më pas u transferua te skuadra e Ligue 1 AS Monaco në gusht 2017 për një tarifë transferimi të raportuar prej 30 milionë euro dhe nënshkroi një kontratë pesëvjeçare, por u kthye në Itali dy vjet më vonë, duke iu bashkuar Interit pasi bëri 59 paraqitje duke shënuar 16 gola. Një tjetër periudhë te Sampdoria pasoi më pas, e cila e pa atë të luajë 26 herë, duke arritur shtatë gola përpara se të kalonte te Cagliari përpara sezonit 2021-22.

Balde është nënshkrimi i katërt i Spartak pas kapjes së ish-mbrojtësit të majtë të Lokomotiv Moskës, Maciej Rybus, anësorit Anton Zinkovskiy nga KS Samara dhe mesfushorit mbrojtës të lindur në Cape Verde, Christopher Martins Pereira të Luksemburgut. Spartak është i dyti në tabelën e Premierligës Ruse me 16 skuadra me 13 pikë nga gjashtë ndeshje, një prapa liderit Zenit St Petersburg. Klubi kryeqytetas do të takohet me Fakel në ndeshjen e radhës në ligë të shtunën.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55505 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE