Ujin e orizit për flokë sa më të shëndetshëm e përdor edhe Kim Kardashian, mësoni nëse është zgjedhja e duhur!

vovalbania August 27, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Ujin e orizit për flokë sa më të shëndetshëm e përdor edhe Kim Kardashian, mësoni nëse është zgjedhja e duhur!

Ka shumë truke dhe sekrete që njerëzit ndajnë online për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Një prej tyre, që është bërë viral në TikTok, është ai i ujit të orizit. Në fakt, ishte ylli televiziv Kim Kardashian që e nisi trendin. Pas kësaj, hashtagu #ricewaterchallenge nisi të shihej ngado në TikTok dhe tani ka mbi 78 milionë shikime në rrjetin e famshëm social. Por a funksionon?

Sipas ekspertëve, ky truk është efektiv! Uji i orizit është i mbushur me minerale dhe vitamina që ushqejnë flokët. Të tilla janë aminoacidet, vitamina B, vitamina E dhe antioksidantët. Kur aplikohen në flokë, këto minerale dhe vitamina depërtojnë në folikula duke bërë që flokët të jenë më të fortë dhe më të gjatë.

Ndërkaq, të gjithëve na kanë rënë në sy flokët e shëndetshëm dhe gjithë shkëlqim të reperes Cardi B dhe më në fund, ajo e ka ndarë sekretin me të gjithë. Reperja 29-vjeçare hyri në Instagram për të treguar se i lan flokët me ujin e qepëve të ziera. Ndërkaq, krahas fotos ku tregonte flokët, Cardi ka shkruar:

Në dy larjet e mia të fundit kam zier qepë dhe kam përdorur ujin për të larë flokët. Unë e bëra këtë 6 vjet më parë kur fillova ‘udhëtimin’ tim të rritjes së flokëve të shëndetshëm. U ndala sepse u bëra vërtet dembele. Është pa erë dhe vërej se po u jep shkëlqim flokëve të mi.

Rikujtojmë, se nga Los Angeles në Nju Jork dhe nga Londra në Paris, Chris Appleton është i njohur për punën e tij si një stilist konceptual i flokëve me famë botërore, shumë i kërkuar nga disa prej emrave më të mëdhenj të muzikës, filmit, modës dhe reklamave për origjinalin e tij dhe punë e jashtëzakonshme. Klientët e tij në tapetin e kuq përfshijnë Jennifer Lopez, Kim Kardashian West, Ariana Grande dhe Katy Perry. Modeli fen i flokëve është më i preferuari i tij për këtë sezon.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55520 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE