Aktorja Claire Danes do të bëhet nënë për herë të tretë!

vovalbania January 09, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Aktorja Claire Danes do të bëhet nënë për herë të tretë!

Ylli i “Homeland” Claire Danes dhe aktori tjetër Hugh Dancy do të mirëpresin një fëmijë tjetër në familje këtë vit. Ky do të jetë fëmija i tretë i çiftit, tha përfaqësuesi i tyre për revistën “People”. Ata tashmë kanë 2 djem Cyrus dhe Rowan, përkatësisht 10 vjeç dhe 4 vjeç. Agjencia “CNN” ka kontaktuar me përfaqësuesit e çiftit për konfirmim.

Danes, 43 vjeçe dhe Dancy, 47 vjeç u martuan në vitin 2009 pas takimit në xhirimet e filmit të vitit 2007 “Evening”. Çifti ende nuk e ka bërë të ditur gjininë e foshnjës apo datën e lindjes. Ndërsa ishte shtatzënë me fëmijën e tyre të dytë në vitin 2018, aktorja fituese e shumë çmimeve pranoi se mezi priste të pushonte pasi kishte kaluar pjesën më të madhe të shtatzënisë së saj të parë. Ajo u tha gazetarëve në një shfaqje të “Homeland” në atë kohë:

Shumë shpejt do të tërhiqem për pak kohë dhe thjesht do të shijoj shtatzëninë.

Duke e krahasuar atë me shtatzëninë e saj të parë, ajo e quajti atë një “luks të madh”. Lajmet për fëmijën e çiftit vijnë pasi të nominuarit për çmimet “Golden Globe” u shpallën muajin e kaluar, duke nominuar Danes në kategorinë “Performanca më e mirë nga një aktore në rol dytësor në një serial, seri të kufizuar ose film të bërë për televizion” për rolin e saj në ” Fleishman Is in Trouble.” Në serinë e kufizuar, Danes luan agjenten e teatrit me fuqi të lartë Rachel, e sapo divorcuar nga Toby Fleishman (luajtur nga Jesse Eisenberg), teksa ish-çifti lundron në ndërlikimet e ndarjes së tyre. Të nominuarit e tjerë në këtë kategori përfshijnë Jennifer Coolidge për “The White Lotus” dhe Daisy Edgar-Jones për “Under the Baner of Heaven”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 51250 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE