Panik në bord, gruaja pickohet nga një akrep në avion, ndërpritet fluturime (Detajet)

vovalbania May 08, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Panik në bord, gruaja pickohet nga një akrep në avion, ndërpritet fluturime (Detajet)

Një grua në një aeroplan të Air India u pickua nga një akrep ndërsa po fluturonte nga qyteti i Nagpur në Mumbai.

Fluturimi ndodhi më 23 prill, tha linja ajrore në deklaratën e lëshuar për Press Trust of India, duke e quajtur atë një “incident jashtëzakonisht të rrallë dhe fatkeq”.

Linja ajrore tha se m9 herët ka hasur më parë raste të minjve ose zogjve në fluturime.

“Në ulje, pasagjerja në fjalë u ndoq nga mjeku në aeroport dhe më pas u trajtua në spital dhe u lirua. Zyrtarët tanë e shoqëruan pasagjeren në spital dhe i ofruan të gjithë mbështetjen e pasagjeret,” tha një zëdhënës i Air India për Asian News.

Pasi fluturimi u ul në Mumbai, zyrtarët kryen një kontroll në të gjithë aeroplanin, duke gjetur përfundimisht akrepin. Airbus A-319-100 më pas u ajros plotësisht sipas protokollit.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47625 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE