“Nisi me Dakon…”/ Juristi zbulon MISIONIN e ambasadorëve të rinj: Prioritet që 12 personat non-grata të hetohen penalisht

vovalbania June 07, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
“Nisi me Dakon…”/ Juristi zbulon MISIONIN e ambasadorëve të rinj: Prioritet që 12 personat non-grata të hetohen penalisht

Juristi Kreshnik Spahiu tha se misioni i ambasadorëve të ri në Shqipëri është prioriteti për hetimin e personave të shpallura non-grata nga SHBA.

Në studion e Top Story, Spahiu tha se faktori i jashtëm, SHBA-ja ka humbur bastin për arrestimin e “peshqve të mëdhej”, pasi Vangjush Dako sipas tij është i pafuqishëm dhe jo nga ata që pret publiku të bien në “rrjetë”.

“Unë do bëj një pyetje hipotetike. Vangjush Dako ka dhënë leje për pallat 5 kate, pallati është bërë 11, pastaj edhe për 6 kate shtesë. A ka elementë të veprës penale? Ka të dhëna të mjaftueshme për tu hetuar Vangjush Dako.

Debati jonë ndërtohet në kohën, ende prezumohet i pafajshëm, në këtë moment duhej marra arrestit sot në 20122, në 2020, apo para zgjedhjeve. Kemi faktor të jashtëm, SHBA kanë humbur bast sepse kanë premtuar që do arrestojnë peshq, tha ky është zhgënjim yni.

Pas perdes, prokurorëve i është kërkuar deri në 2025, ky do jetë misioni i ambasadorëve e të ri, prioritet lista e non grata prioritet i hetimit penal nga prokuroria. Bast i diplomacisë amerikane pas Yuri Kim. A është Dako që u fillua, a konsiderohet peshku i madh, është peshk i madh, më i vogël se të mëdhenjtë dhe më i pafuqishëm nga ata që pret publiku të bien në rrjetë”-tha juristi Kreshnik Spahiu në Top Story

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58056 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE