“NATO qëndron me Ukrainën”

vovalbania February 24, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
“NATO qëndron me Ukrainën”

Sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg ka mbajtur një konferencë për media – për të folur rreth sulmeve ruse në Ukrainës.

“NATO-ja qëndron me Ukrainën. Të gjithë janë duke e përkrahur Ukrainën dhe po vendosin sanksione ndaj Rusisë. Ne vazhdojmë të qëndrojmë së bashku. Jemi aleanca më e madhe në gjithë historinë – ne nuk bëjmë gabime. Ne duam të parandalojmë konflikte – jo të rrisim konflikte”, tha ai.

Soltenberg po ashtu shtoi se “çdo sulm ndaj një vendi anëtar të NATO-s është sulm ndaj tërë aleancës. Ky sulm nuk ka qenë surprizë. Ne jemi munduar ta parandolojmë këtë, duke i treguar se do vendosim sanksione ndaj Rusisë – nëse e sulmon Ukrainën. Ajo çfarë po bëjmë ne është të mbrojmë, ne duam ta parandalojmë përshkallëzimin e situatës”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 54530 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE