Situata me zjarrët, përkeqësohet situata në Tragjas e Tunjë!

vovalbania August 11, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Situata me zjarrët, përkeqësohet situata në Tragjas e Tunjë!

Është përkeqësuar situata e zjarrit në fshatin Tragjas të Vlorës. Raportohet se në vendngjarje kanë shkuar 2 mjete zjarrfikëse dhe ndodhen 12  efektivë, të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve, por për shkak të terrenit malor, zjarrfikëset e kanë të vështirë të shkojnë deri në vendin ku ndodhet vatra e zjarri. Përkeqësimi i situatës ka ndodhur po ashtu se flakët po favorizohen nga era, kjo nisur dhe nga pozita gjeografike e fshatit.

Mësohet se deri më tani zjarri nuk rrezikon banesat që ndodhen afër zonës së përfshirë nga flakët, megjithëse situata mbetet serioze.

Zjarr i fuqishëm prej mbrëmjes se djeshme ne fshatin Tunjë të Gramshit vijo të jetë ende aktiv.  Mësohet se zjarrfikësit ndodhen ne vendin e ngjarjes dhe po luftojnë me flakët, por për shkak të terrenit të vështirë dhe erës po behët i pa mundur izolimi i flakëve.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55520 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE