E dashura e R.Kelly-t së shpejti me një libër për lidhjen e saj me yllin famëkeq të R&B!

vovalbania August 13, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
E dashura e R.Kelly-t së shpejti me një libër për lidhjen e saj me yllin famëkeq të R&B!

E dashura për një kohë të gjatë e R.Kelly-t, Joycelyn Savage do të publikojë një libër që tregon gjithçka për marrëdhënien e saj me yllin famëkeq të R&B. Në një email për ‘The Post’, 26-vjeçarja konfirmoi se libri do të quhet “Love and Joy of Robert”. “Gjithçka që mund të them është se bëhet fjalë për Robertin, fillimin e jetës sime nën hijen e Robertit, ku gjërat filluan të ngriheshin dhe ku po shkojnë aktualisht”,-shkroi ajo për përmbajtjen e librit.

Savage as nuk e konfirmoi e as nuk e mohoi për ‘The Post’ se ajo dhe Kelly, emri i plotë i të cilit është Robert Sylvester Kelly, janë fejuar.

Gjithçka do të marrë përgjigje në librin tim.

Në dokumentet e marra nga ‘The Post’ në korrik, Savage i shkroi një letër një gjykatësi federal, duke iu referuar vetes si e fejuara e Kelly-t dhe duke kërkuar që ai të merrte një dënim më të butë për abuzimin seksual prej dekadash ndaj grave, vajzave dhe djemve të mitur. Kelly u dënua me 30 vjet në çështjen e trafikimit të seksit.

Megjithatë, Savage vazhdoi ta quante atë një person të jashtëzakonshëm dhe “jo përbindëshi” që qeveria e ka përshkruar të jetë. Prindërit e Savage, Jonjelyn dhe Timothy, janë lutur publikisht që vajza e tyre të largohej nga Kelly. Ata u intervistuan në serialin me gjashtë pjesë, “Surviving R. Kelly: Part II: The Reckoning” në 2020-ën.

Mirëpo, në vitin 2019, Savage postoi në Instagram se do të tregonte historinë e saj, duke shtuar në një postim vijues:

Kam bashkëpunuar me @Patreon ku do të postoj kapituj të përditshëm të historisë sime. Për gjërat që do të zbuloj NDA betua se nuk do ta shihnin dritën. Po rrezikoj jetën time për shumë të tjerë.

Në postimet e saj në Patreon, sipas Essence, Savage pranoi se ishte manipuluar nga Kelly. Ajo thuhet se diskutoi takimin me Kelly-n kur ishte 15 vjeçe në një koncert dhe më vonë u largua nga kolegji për të jetuar me të. Ajo pretendoi se Kelly i thoshte:

Vajzë e vogël, ti do të jesh Aaliyah e ardhshme.

Megjithatë, llogaria e saj është hequr nga Patreon. Në korrik, Kelly u dënua për nëntë akuza, duke përfshirë shantazhin dhe shkeljen e ligjit Mann, i cili ndalon transportin ndërshtetëror të grave dhe vajzave për “qëllime imorale”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 51250 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE