Shakira vendos që të kthehet në Amerikë dhe të lërë pas të gjithë historinë me Pique!

vovalbania August 14, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Shakira vendos që të kthehet në Amerikë dhe të lërë pas të gjithë historinë me Pique!

Ndarja e Gerard Pique dhe Shakira nuk ka kaluar pa u vënë re në mbarë botën pasi ata i dhanë fund lidhjes së tyre 12-vjeçare në qershor dhe dyshja kanë dominuar titujt kryesorë të lajmeve që atëherë. Megjithatë, ajo ka një lidhje të fortë me Barcelonën, këngëtarja ka familjen si dhe miqtë që e mbështesin dhe i kanë kërkuar të largohet nga Spanja dhe të kthehet në Florida.

Miami është “streha” e Shakiras, siç deklaroi miku i familjes dhe agjentja e pasurive të paluajtshme të Douglas Elliman, Ana Lourdes Martinez.

Miami është shtëpia e saj. Prindërit e saj jetojnë këtu, vëllai i saj jeton këtu, mbesa dhe nipi i saj jetojnë këtu. Ajo nuk ka familje në Spanjë. Është një mjedis krejt ndryshe nga Barcelona. Ka të bëjë gjithçka për fëmijët e tij. Fëmijët e saj janë para karrierës së saj. Familja e saj është e para. Nëna e saj është gjithmonë me të dhe Tonino gjithashtu. 

Në vitin 2001, këngëtarja latine bleu pronën në North Bay Road në Miami për 3.4 milionë dollarë. Shtëpia bashkëkohore është 8,078 metra katrorë dhe brenda ka 6 dhoma gjumi, 7 banja, një palestër e shumë gjëra të tjera. Në vitin 2013, kur lindi djali i saj Milan, Shakira u përpoq ta shiste pronën, fillimisht duke e dhënë me qira për 45 mijë dollarë në muaj dhe më pas në shitje për vetëm 13 milionë dollarë.

Në shkurt të vitit të kaluar, përsëri e nxori shtëpinë në shitje për 15.9 milionë dollarë përpara se ta çmontonte atë gjashtë muaj më vonë. Sipas Page Six, në kulmin e pandemisë, kur çmimet po rriteshin në qiell në Miami, Shakiras iu ofrua “pesë ose gjashtë milionë mbi çmimin e kërkuar”, por nuk pranoi. Ajo nuk donte të shiste më atë. Martinez vijoi duke shpjeguar se:

Pas kësaj, gjithçka ndodhi. Ky ka qenë plani i Zotit, i thashë që kjo është shtëpia e saj. Ndihem keq për atë që i ndodhi me partnerin e saj, por kjo është jeta. Në Miami, ajo mund të vazhdojë jetën e saj normalisht.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 51250 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE