FBI zbulon detaje të reja rreth incidentit të vitit 2016 në avionin e Brad Pitt dhe Angelina Jolie!

vovalbania August 18, 2022 0 koment 2 Mund të lexoni në minuta.
FBI zbulon detaje të reja rreth incidentit të vitit 2016 në avionin e Brad Pitt dhe Angelina Jolie!

Detaje të reja dalin në dritë nga dyshja e aktorëve Angelina Jolie dhe Brad Pitt. Së fundmi aktorja bukuroshe,  Angelina Jolie ka thënë se Brad Pitt e akuzoi atë për “shkatërrimin e kësaj familjeje” gjatë një konfrontimi të ashpër në avionin e tyre privat në vitin 2016, sipas një raporti të FBI-së për incidentin e ndarë me të dyja palët fillimisht në vitin 2017. Raporti, i cili ennde nuk është bërë publik, është siguruar nga NBC News të martën.

Një padi e vulosur kohët e fundit kundër FBI-së, nga Akti i Lirisë së Informacionit, renditi një Jane Doe që kërkon lirimin e dokumenteve të FBI-së. Detajet e asaj që po kërkohet në dosjen më të fundit janë të paqarta dhe një avokate e Jane Doe tha në prill se ajo nuk mund të komentonte mbi identitetin e klientit të saj. Por avokati vuri në dukje se ky klient “kërkonte të dhëna të tilla për vite me radhë, por ishte penguar dhe i është dashur të drejtohej në një veprim gjyqësor për të marrë të dhënat e nevojshme”.

Dosja origjinale, e parë nga NBC News në muajin mars, e përshkroi paditësen si një grua dhe tregoi se “burri i saj i atëhershëm dhe fëmijët e tyre, të cilët ishin të gjithë të mitur në atë kohë, po udhëtonin me avionin privat”, kur “burri dyshohet se e ka sulmuar fizikisht dhe verbalisht paditësen dhe fëmijët, të cilët kanë përjetuar trauma të qëndrueshme fizike dhe mendore si rezultat i sulmit”, thuhet në raportin e FBI-së. Ndërkohë që burime për NBC News janë shprehur se:

Ky raport u është dhënë të dyja palëve, gati gjashtë vjet më parë. Ne të dy e kishim atë, në tërësinë e saj. Paragrafi i fundit është shumë i qartë dhe konciz për faktin se të gjitha palët, të gjitha forcat e rendit ranë dakord për vendimin për të mos ngritur akuza. Kjo nuk ishte si një telefonatë e ngushtë. Ata e bënë hetimin e tyre ashtu siç duhej. Dhe vendimi është marrë me të gjitha palët në marrëveshje.

Në nëntor të vitit 2016, FBI dhe Departamenti i Shërbimeve të Fëmijëve dhe Familjes në Qarkun e Los Angelesit (DCFS) mbyllën një hetim mbi akuzat për abuzim fizik që përfshinin Pitt dhe fëmijët e tij që erdhën nga një incident në shtator të vitit 2016 në bordin e një aeroplani privat që transportonte Pitt, Jolie dhe fëmijët e të tyre. Një burim i afërt me Pittin në atë kohë tha se ai nuk ka arritur asnjëherë në konfrontim fizik.

Asnjë akuzë penale nuk u ngrit kurrë kundër aktorit Pitt. Jolie bëri kërkesë për divorc nga Brad në shtator 2016, duke përmendur dallimet e papajtueshme si arsyen e ndarjes. Jolie akuzoi ish-burrin e saj në vitin 2018 se nuk kishte paguar mbështetje “financiare” të fëmijëve për më shumë se një vit. Pavarësisht se u deklarua ligjërisht beqar në prill të vitit 2018, çështjet e kujdestarisë kanë mbetur të vazhdueshme. 

Raporti i FBI-së përshkruan këndvështrimin e Jolie për atë që ajo e përshkroi si një fluturim të mbushur me tension dhe orë të tëra, në të cilin ajo tha se Pitt kishte pirë. Në një artikull të Revistës “GQ” të vitit 2017, Pitt tha se kishte luftuar me alkoolin dhe kishte ndaluar së piri. Sipas raportit të FBI-së, Jolie akuzoi Pittin se i kishte derdhur birrë gjatë atij udhëtimi të shtatorit 2016 që përfundoi në Aeroportin Ndërkombëtar të Los Angelesit.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 51250 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE