Russ Edwards rrezikoi jetën e tij për një foto perfekte në kullën qindra metra të lartë!

vovalbania August 20, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Russ Edwards rrezikoi jetën e tij për një foto perfekte në kullën qindra metra të lartë!

Një burrë që u ngjit në kullën e Blackpool për të kapur një selfie një herë në jetë me Shigjetat e Kuqe tha se përvoja ishte “absolutisht befasuese”. Russ Edwards iu dha leja të ngjitej 518ft (158m) në shtizën e flamurit të kullës dhe të kapte fotografinë e përsosur gjatë shfaqjes vjetore ajrore të qytetit. Edwards, një profesionist që trajnon njerëzit për të punuar në lartësi, tha se ishte “një përvojë e mahnitshme”.

Ishte mahnitëse të dëgjoje turmën që brohoriste poshtë.

Edwards tha se ai ishte në gjendje të kapte imazhin pasi krijoi një “shkop masiv të gjatë selfie” nga fibra karboni, të cilin më pas e lidhi në parzmoren e tij. Ai u mbështet nga specialistët e sigurisë me rrezik të lartë, Jack Perry dhe Chris Fricke dhe tha se treshja “mori vendet më të mira absolute”. Instruktori, i cili trajnon njerëzit që punojnë në lartësi, si turbinat me erë dhe trotuaret, tha se ishte “një mundësi fantastike që vjen vetëm njëherë në jetë”.

Aaron Edgar, menaxher i lartë i atraksioneve në Blackpool Tower, tha se imazhi ishte shumë i veçantë dhe e shfaqte Blackpool në mënyrën më të mirë të mundshme. Një rekord ku 200,000 njerëz morën pjesë në shfaqjen ajrore dyditore, e cila u rikthye pas një pauze dyvjeçare për shkak të pandemisë së koronavirusit, me Red Arrows që u kthyen në Blackpool për herë të parë në katër vjet.

Udhëheqësi i skuadronit Tom Bould, Udhëheqësi i Ekipit dhe Red 1 i Red Arrows, tha se ishte “shkëlqyeshme” të shihje “fotografi fantastike, të gjalla të Shigjetave të Kuqe në Blackpool”, në atë që ai e përshkroi si “një skenë e shkëlqyer verore britanike”.

Si një ekip, ne jemi gjithmonë të përulur dhe të emocionuar për të parë imazhe të panumërta të marra nga njerëz nga e gjithë bota e Shigjetave të Kuqe duke kryer shfaqjet tona dinamike dhe precize.

Ai shtoi se fotot ishin “me siguri ndër më të pazakontat që kemi pasur mundësinë të shohim”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55520 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE