Rikthehet edhe njëherë çështja e aksidentit tragjik të Kobe Bryant, bashkëshortja ngre një tjetër padi!

vovalbania August 21, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Rikthehet edhe njëherë çështja e aksidentit tragjik të Kobe Bryant, bashkëshortja ngre një tjetër padi!

Në muajin qershor u bë e ditur se familja e Kobe Bryant dhe ajo e viktimave të rrëzimit të helikopterit në kodrat e Calabasas në janar të vitit 2020, ku humbën jetën ylli i basketbollit të NBA-së, vajza e tij 13-vjeçe Gianna dhe 7 persona të tjerë, arritën një marrëveshje për t’i dhënë fund procedurave ligjore kundër pilotit dhe kompanisë së avionit, siç raportohej nga mediat amerikane.

Por së fundmi çështja është hapur përsëri sepse Vanessa Bryant ka dëshmuar se përjetoi sulme paniku kur pa fotografitë e rrëzimit të helikopterit që la të vdekur Kobe Bryant, vajzën e tyre dhe shtatë të tjerë. Në padinë e saj kundër zyrtarëve të qarkut të Los Angeles, ajo kujtoi se ishte në shtëpi me familjen e saj duke ushqyer me gji vajzën shtatëmuajshe, Capri, kur pa një raport të Los Angeles Times për zëvendësit e sherifit të qarkut që shpërndanin fotot e aksidentit.

Më kujtohet që nuk doja të reagoja sepse vajzat ishin në dhomë. Unë thashë, nuk mund ta shoh këtë… Dhe unë dola nga shtëpia dhe vrapova në anën e shtëpisë që vajzat të mos më shihnin. Doja të vrapoja… poshtë bllokut dhe thjesht të bërtisja. Nuk mund t’i shpëtoj asaj që ndjej.

Së bashku me Chris Chester, gruaja dhe vajza e të cilit gjithashtu vdiqën në aksident, Bryant ngriti një padi civile federale duke pretenduar se Los Angeles County cënoi privatësinë e tyre dhe shkaktoi shqetësim emocional duke mos vepruar siç duhet në përhapjen e fotove të cilat, sipas dëshmisë së dëshmitarëve, tregojnë se nuk shihej vetëm helikopteri, por trupat e shkatërruar të viktimave. Bryant pranoi se ishte nervoze dhe qau kur fliste për vajzën e saj të ndjerë, Gianna. Ajo duhej të mblidhej kur përshkruante ditën që u desh për të gjetur trupin e Giannas në rrënojat. Vanessa madje kërkoi miliona dollarë si dëmshpërblim për dëmin emocional të shkaktuar. Ajo gjithashtu qau teksa kujtonte momentin kur duhej identifikuar veshjet dhe sendet e tjera personale të viktimave.

Nuk dua t’i shoh kurrë këto fotografi. Dua t’i kujtoj burrin dhe vajzën time ashtu siç kanë qenë.

Juristët në gjyq kanë dëgjuar se si zëvendësit e sherifit dhe zjarrfikësit morën fotografi të tmerrshme me celular në vendin e aksidentit dhe ua treguan të tjerëve.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 51250 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE