Shuhet në moshën 83-vjeçare ylli i “Mad Max”!

vovalbania August 23, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Shuhet në moshën 83-vjeçare ylli i “Mad Max”!

Ylli i “Mad Max”, Vincent Gil, ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare. Aktori australian ishte më së shumti i njohur për rolin e tij si Nightrider në filmin e vitit 1979. Njoftimin për vdekjen e tij e ka dhënë në Facebook bashkaktori, Paul Johnstone, i cili luajti Cundalinin. Shkaku i vdekjes nuk është bërë i ditur.

Gjithashtu dhe faqja zyrtare e “Mad Max Bible” në Twitter u shpreh mjaft zemërthyer për këtë lajm. Krahas një fotoje të aktorit, shkruhej:

Me pikëllim të madh ju shkruaj për t’ju informuar për ndarjen nga jeta të Vincent Gil. Aktori australian i filmit dhe televizionit më i njohur për portretizimin e tij të ‘The Nightrider’ në “Mad Max”. “Nightrider. Ky është emri i tij. Kujtojeni atë kur shikoni qiellin e natës”.

With great sadness I write to inform you of the passing of Vincent Gil. Australian film and television actor best known for his portrayal of 'The Nightrider' in Mad Max.
"The Nightrider. That is his name. Remember him when you look at the night sky" pic.twitter.com/MqNNBYkS3j

— Mad Max Bible (@madmaxbible) August 21, 2022

I lindur në Sydney në vitin 1939, Gil mori rolin e tij të parë në vitin 1966 dhe punoi në televizioni dhe filma australian, me role në seriale, si “Neighbours” e “Matlock Police”. Ai luajti së bashku me Mel Gibson në “Mad Max”, si Craword Montazano i njohur si Nightrider, i cili ishte anëtar i bandës së motorëve të Toecutter (Hugh Keays-Byrne).

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58056 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE