Kthehet në vëmendje incidenti mes Kanye West dhe fansit të tij, merret vendimi për reperin!

vovalbania August 24, 2022 0 koment 3 Mund të lexoni në minuta.
Kthehet në vëmendje incidenti mes Kanye West dhe fansit të tij, merret vendimi për reperin!

Kanye West nuk do të përballet me akuza për goditjen me grusht të një fansi që po i kërkonte autograf jashtë një hoteli në Los Angeles në muajin janar. Ndërsa 45-vjeçari po hetohej për akuza kriminale, Zyra e Prokurorit të Qytetit të Los Angeles lëshoi ​​një deklaratë për mediat ditën e kaluar, e cila zbuloi se thjesht nuk kishte prova të mjaftueshme.

Pas një shqyrtimi të plotë dhe të kujdesshëm të të gjitha provave, zyra jonë po refuzon të paraqesë bazuar në asnjë gjasë të arsyeshme për dënim.

Rasti ishte duke u hetuar si një kundërvajtje, e cila parashikon një dënim maksimal prej gjashtë muajsh burg. Në janar, Kanye dyshohet se debatoi me fansin rreth orës 3 të mëngjesit jashtë Soho Warehouse, një club në qendër të Los Angeles.

Në një video të siguruar nga ‘TMZ’, West i tërbuar mund të dëgjohet duke bërtitur “largohuni nga unë” ndaj një gruaje që duket se po përpiqet ta qetësojë. Gruaja në video dëgjohet duke i thënë West: “Unë jam familja jote”. Ajo mësohet se është kushërira e tij.

Pamjet tregojnë fansin që po kërkonte autograf i shtrirë në trotuar. ‘TMZ’ raporton se Kanye dyshohet se e goditi atë dy herë, fillimisht në qafë dhe më pas në kokë. Sipas raportimeve, fansi iu afrua reperit, i cili ishte ulur në makinën e tij jashtë clubit dhe i kërkoi autografin, gjë që thuhet se çoi në një tension mes dy palëve.

Argumenti më pas u kthye fizik dhe West dyshohet se e goditi me grusht fansin, duke e rrëzuar në tokë. Reperi nuk ishte në vendngjarje kur mbërritën autoritetet.

Nuk është bërë asnjë arrestim dhe policia po heton rastin, konfirmoi një zëdhënës i policisë. Më herët atë mbrëmje, West kishte qenë me të dashurën Julia Fox në Delilah në West Hollywood për një darkë pasi kaloi mbrëmjen me Madonna dhe Floyd Mayweather.

West, i cili nuk është i panjohur për polemika, ka pasur shpërthime dhe skandale gjatë viteve. Gjatë MTV Video Music Awards 2009, ai hyri në skenë gjatë fjalimit të Taylor Swift për videon më të mirë për një artiste femër, një çmim që ai pretendon se duhet t’i kishte shkuar Beyonce.

Në vitin 2018, West foli në mbështetje të ish-presidentit Donald Trump. I veshur me një kapelë ku shkruhej “Make America Great Again” në Zyrën Ovale, ai mbajti një fjalim para Presidentit dhe gazetarëve dhe tha se Trump “është në rrugëtimin e heroit të tij” dhe i tha atij se e donte.

Por në vitin 2020, West njoftoi se ai nuk e mbështeste më Trump ndërsa ai nisi kandidimin e tij presidencial. West ka bërë një zhurmë të gjatë në Twitter për gjithçka, nga sulmi kundër lëvizjes #MeToo deri te quajta e vaksinave kundër COVID-19 ‘shenja e bishës’.

Reperi i njohur Kanye West, tani edhe stilist, po kritikohet mjaft në rrjet për shitjen e koleksionit të tij të fundit të veshjeve nga qeset e plehrave. Në Twitter tashmë qarkullojnë foto që tregojnë mallra të vendosur jo me rregull në qese të mëdha të zeza plehrash në dyshemenë e një dyqani Gap. Sipas dëshmitarit okular, “bashkëpunëtori i shitjes tha se Ye u inatos kur pa se i kishin vendosur rrobat e tij në varëse rrobash” sepse “kështu donte ai”.

Kanye West së fundmi mbrojti shitjet e tij të Yeezy Gap pasi u kritikua për shitjen e modeleve të tij nga qeset e plehrave. 45-vjeçari sqaroi se mallrat e tij janë futur në çanta të mëdha ndërtimi në një intervistë të fundit në “Fox News”, duke e quajtur veten një “inovator”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55497 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE