“Miqtë e mi më braktisën”, Bella Hadid: Kam humbur shumë oferta pune për shkak se mbështeta Palestinën

vovalbania August 24, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
“Miqtë e mi më braktisën”, Bella Hadid: Kam humbur shumë oferta pune për shkak se mbështeta Palestinën

Bella Hadid është shprehur se ka humbur shumë oferta pune dhe është larguar nga miqtë për shkak të qëndrimit të saj anti izraelit. Modelja 25 vjeçare është vajza e supermodeles nga Holanda, Yolanda Hadid, dhe biznesmenit palestinez të pasurive të paluajtshme Mohamed Hadid.

Ajo e ka kritikuar Izraelin në të kaluarën për shkak të konfliktit me Palestinën. Në një interviste që ka dhënë së fundmi, modelja e famshme, e cila ka punuar për markat më të mëdha në botë, ka shpjeguar se si ajo humbi shumë oferta pune për shkak të qëndrimit të saj politik.

Çfarë bën më së miri: Ajo ka ecur në pistën e markave të nivelit të lartë si Balmain, Tom Ford, Givenchy, Chanel dhe Victoria's Secret - por shpjegon se asaj i janë refuzuar punët për shkak të qëndrimit të saj politik.

“Ka pasur kaq shumë marka që kanë pushuar së punuari me mua. Edhe shumë miq më kanë kthyer shpinën. Kisha miq që më braktisën plotësisht, si edhe miqtë me të cilët kisha darkuar të premten në mbrëmje, për shtatë vjet, tani thjesht nuk më lejojnë të hyj në shtëpinë e tyre.”

Bella ka lindur në Uashington, DC, ku kaloi katër vitet e para të jetës së saj duke u rritur pranë të afërmve nga ana e saj palestineze. Por pasi prindërit e saj u ndanë kur Bella ishte katër vjeç, ajo, motra dhe vëllai i saj Gigi dhe Anwar, u zhvendosën në Santa Barbara, Kaliforni, me nënën e tyre.

Sfondi: Vjen pasi ylli gjysmë palestinez i shpjegoi GQ se dëshironte një shans për të eksploruar atë anë të historisë së saj pasi u zhvendos në bregun perëndimor (Foto me babanë e saj në 2017)

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 51250 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE