Nuk iu hap parashuta, aksidenti tragjik i merr jetën 21-vjeçares!

vovalbania September 03, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Nuk iu hap parashuta, aksidenti tragjik i merr jetën 21-vjeçares!

Një 21-vjeçare, influencuese në TikTok dhe mbretëresha e konkursit të bukurisë, Tanya Pardazi ka ndërruar jetë në një aksident të frikshëm pasi parashuta e saj nuk u hap. Pardazi, një studente filozofie në Universitetin e Torontos, kishte përfunduar një kurs me ‘Skydive Toronto’ në Innisfil, Ontario, duke i dhënë të drejtë të shkonte vetë, në hedhjen fatale nga 4000 metra mbi tokë.

Sipas ‘Skydive Toronto’, Pardazi lëshoi ​​një parashutë kryesore që rrotullohej shpejt në një lartësi të ulët pa kohën ose lartësinë e nevojshme për fryrjen e parashutës rezervë. Para se të bënte hedhjen, Pardazi u mësua se si të kalonte në parashutën e saj dytësore në skenarin e keqfunksionimit të asaj kryesore, sipas ‘Skydive Ontario’.

Është e paqartë pse parashuta kryesore nuk u hap, por kjo ishte hera e saj e parë që provonte eksperiencën me parashutë e vetme. Pardazi, e cila arriti në gjysmëfinale të konkursit të bukurisë “Miss Teen Canada 2017”, u transportua menjëherë në spital ku u shpall e vdekur.

Pardazi kishte mbaruar vetëm një ditë “mësim në terren”, ku hedhësit ushtrojnë manovrat nga siguria e tokës, përpara se ajo të cilësohej e kualifikuar për të drejtuar e vetme një parashutë. Shoqja e saj, Melody Ozgoli tha për ‘CTV News Toronto’ se kjo ishte hera e parë që hidhej vetëm.

Tanya kishte interes për çdo gjë që ishte e re dhe aventureske. Jeta ishte shumë e mërzitshme për të dhe ajo gjithmonë përpiqej të bënte diçka emocionuese. Ajo me të vërtetë jetoi çdo sekondë në maksimum. Kjo është tronditja më e madhe për ne. Është shumë e vështirë për t’u përballuar. Kanë kaluar disa ditë, por ne ende nuk e besojmë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58381 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE