Sulmi kibernetik, SHBA ‘hakmerret’ për Shqipërinë, sanksione Iranit!

vovalbania September 09, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Sulmi kibernetik, SHBA ‘hakmerret’ për Shqipërinë, sanksione Iranit!

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur sanksione ndaj Ministrisë së Inteligjencës dhe Sigurisë së Iranit dhe ministrit të saj, me akuzën ata se janë përgjegjës për sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë dhe përfshirje në aktivitete kibernetike kundër Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj.

Masa vjen vjen pasi Shqipëria ndërpreu marrëdhëniet diplomatike me Iranin të mërkurën pas një sulmi kibernetik të korrikut, duke urdhëruar diplomatët iranianë dhe stafin e ambasadës të largoheshin brenda 24 orëve.

Vijon…

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 32289 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE