Meghan Markle viktimë e racizmit të heshtur? Gruaja e Princ Harry-t ka një frikë shumë të madhe!

vovalbania October 27, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Meghan Markle viktimë e racizmit të heshtur? Gruaja e Princ Harry-t ka një frikë shumë të madhe!

Në episodin më të fundit të podcast-it të saj Archetypes, Meghan Markle u shpreh se si ajo ka frikë të thotë atë që dëshiron nga frika se mos veçohet si një “grua me ngjyrë, e zemëruar dhe stereotipe”. Para të ftuarit të saj, Issa Rae, aktorja tha “Jam e veçantë” kur foli për veten e saj.

Unë mendoj se një valë në rritje ngre të gjitha varkat. Ne të gjithë do të jemi të suksesshëm, kështu që le të sigurohemi që është vërtet e mrekullueshme sepse është një sukses i ndarë nga të gjithë.

Dukesha e Sussex-it tregoi se shpesh është e tmerruar të thotë mendimin e saj për shkak të mënyrës sesi njerëzit mund të reagojnë.

E gjej veten duke u shtrënguar dhe duke u futur me shumë siklet në majë të gishtave në një dhomë. Ndonjëherë them një fjali ku “intonacioni ngrihet si një pyetje”. Ti thua, “Oh, Zoti im, ndalo. Ndaloni së pëshpërituri dhe gishtat e këmbëve. Thjesht thuaj se kjo është ajo që të duhet. Ju lejohet të vendosni një kufi. Ju lejohet të jeni të qartë. Kjo nuk ju bën kërkues. Nuk të bën të vështirë. Të bën të qartë.

Në episodin e publikuar sot, i titulluar “Reversing the Myth of the ‘Angry Black Woman’”, Markle e pyeti Rae nëse ajo ndjen se “i lejohet të jetë e zemëruar”, për të cilën Rae u përgjigj: “Absolutisht jo”. Gruaja e Princit Harry tha gjithashtu se ishte “tronditur” pasi lexoi librin “Algorithms of Oppression”, i cili eksploron se si motorët e kërkimit përforcojnë racizmin.

Isha vërtet e tronditur. A e dinit këtë?  Vazhdova ta shtyja burrin tim ndërsa ishim ulur në shtrat.

Page Six kujton se menjëherë pasi Duka dhe Dukesha e Sussex hoqën dorë zyrtarisht nga detyrat e tyre mbretërore në vitin 2021, Meghan u akuzua për ngacmim ndaj stafit të pallatit. Burimet pohuan në atë kohë se aktorja e “Suits” kishte bërë punonjësit mbretërorë të qanin ndërsa jetonte në Pallatin Kensington pas dasmës së saj të vitit 2018 me princin. 41-vjeçarja e famshme mohoi të gjitha pretendimet për ngacmim përmes një zëdhënësi, i cili tha se ajo ishte “e pikëlluar nga ky sulm i fundit ndaj saj, veçanërisht si dikush që është ngacmuar shpesh”.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58473 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE