Pas humbjes së Anglisë nga Franca, Harry Kane mban përgjegjësi dhe bën deklaratën emocionuese!

vovalbania December 12, 2022 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Pas humbjes së Anglisë nga Franca, Harry Kane mban përgjegjësi dhe bën deklaratën emocionuese!

Kapiteni Harry Kane tha se Anglia do ta përdorte humbjen e saj nga Franca për të qenë mendërisht dhe fizikisht më e fortë për sfidën e radhës ndërsa ata u kthyen në shtëpi nga Kupa e Botës në Katar. Anglia u mund 2-1 në çerekfinale, me Kane që humbi një penallti në minutën e 84-të, duke barazuar më parë rekordin e golave ​​të Anglisë prej 53 golash.

Skuadra e Gareth Southgate u largua nga hoteli i tyre në Al Wakrah përpara fluturimit për në shtëpi. “Absolutisht i mërzitur,” tha Kane.

Duke shkruar në rrjetet sociale, sulmuesi i Tottenham shtoi:

Ne i kemi dhënë gjithçka dhe ka ardhur deri në një detaj të vogël për të cilin unë marr përgjegjësi. Nuk ka asnjë fshehje prej saj, dhemb dhe do të duhet pak kohë për ta kapërcyer atë, por kjo është pjesë e sportit. Tani ka të bëjë me përdorimin e përvojës për të qenë më të fortë mendërisht dhe fizikisht për sfidën e radhës. Faleminderit për të gjithë mbështetjen gjatë gjithë turneut, do të thotë shumë.

Duke folur për humbjen e penalltisë së Kane, ish-sulmuesi i Anglisë, Alan Shearer, i tha BBC Radio 5 Live:

Kjo është jeta e një qendërsulmuesi.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58473 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE