COVID-19, 8 qytetarë të infektuar dhe 13 të shëruar në 24 orët e fundit

vovalbania January 15, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
COVID-19/ Tre të infektuar në 24 orë, nuk ka humbje jete!

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije situatën e Covid19 në vend për 24 orët e fundit ku pas 243 testimeve janë shënuar 8 raste të reja me Covid ndërsa nuk ka pasur asnjë humbje jete.

Janë 197 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin, ndërsa aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 2 pacientë.

Janë shëruar 13 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,279 që nga fillimi i epidemisë.

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 243 testime, 8 qytetarë të infektuar, nuk ka asnjë humbje jete dhe 13 të shëruar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj viruseve gjatë sezonit të dimrit.

Vaksinimi anticovid dhe i gripit kryhet në qendrat shëndetësore në të gjithë vendin. Vaksinat reduktojnë mundësinë e infektimit dhe shmangin në shkallë të lartë hospitalizimet dhe fatalitetet.

Ju informojmë për situatën e Covid19 në 24 orët e fundit: Janë kryer 243 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 8 qytetarë, në Bashkitë:

3 në Tiranë, nga 1 qytetarë në Shkodër, Lezhë, Kavajë, Lushnje, Vlorë.

Janë 197 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 2 pacient. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 13 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,279 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 15 Janar 2023)

Raste të reja ditore 8
Të shëruar në 24 orë 13
Të shtruar në spitale 2
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 243

Testime totale 2,025,293
Raste pozitive 333,072
Raste të shëruara 329,279
Raste Aktive 197
Humbje jete 3,596

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 141
Fier 22
Vlorë 13
Berat. 6
Shkodër 5
Durrës. 4
Lezhë. 3
Gjirokastër. 2
Elbasan. 1

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 26332 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE