Drake ka një kërkesë shumë serioze për platformën Spotify!

vovalbania February 05, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Drake ka një kërkesë shumë serioze për platformën Spotify!

Drake beson se artistët duhet të marrin më shumë “bonuse si atletët” pasi kanë tejkaluar momentin historik të 75 miliardë transmetimeve kolektive në Spotify. Sipas NME, fituesi i Grammy thuhet se ka arritur numrin më të lartë në platformën e transmetimit të muzikës.

Reperi milioner me anë të një postimi në rrjetin e tij social Instagram në InstaStory vendosi të ndante lajmin dhe të mbronte të  gjithë artistët:

Ne duhet të marrim shpërblime si atletët për të motivuar artistët e ardhshëm që të jenë të qëndrueshëm dhe konkurrues. Ndjehuni të lirë të më dërgoni një çek me madhësi Lebron. Kam mjaft pjata për darkë. 

Vërejtjet e reperit të njohur vijnë në mes të faktit se ai u emërua fituesi më i lartë në Spotify në 2021. Fitimet e këngëtarit të “The Started From The Bottom” u rritën në 52.5 milionë dollarë nga 21.5 miliardë transmetime. Vlera e 36-vjeçarit është gati 250 milionë dollarë.  Komentet e reperit kanadez pasqyronin shqetësimet e artistëve në zhvillim, të cilët kanë qenë të zëshëm për ndarjen e frikshme të fitimeve nga transmetimi. Raportohet se pagesa e shërbimeve është rreth 0,003 dollarë deri në 0,005 dollarë për transmetim.

Reperi i njohur Drake, 4 herë fitues i çmimeve “Grammy”, mund të ketë një pasuri me vlerë mbi 150 milionë dollarë, por ai u pagua vetëm 100 dollarë në hapjen e koncertit për ikonën e repit, Ice Cube 16 vjet më parë. Drake, emri i vërtetë i të cilit është Aubrey Graham shkroi në InstaStory-n e rrjetit të tij social Instagram se:

Kjo është për këdo që merr 100 në një koncert tani… vazhdoni!

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 26332 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE