Disfata e madhe e Berishës në zgjedhjet e 14 majit, vjen dorëheqja e parë nga grupi i tij

vovalbania May 16, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Disfata e madhe e Berishës në zgjedhjet e 14 majit, vjen dorëheqja e parë nga grupi i tij

Luigj Gjoka, kryetari i grupit të “Rithemelimit” të PD-së në Shënkoll njoftoi sot dorëheqjen pasi njësia e tij pas 30 vitesh ka humbur për herë të parë. Ai kërkoi dorëheqjen edhe Sali Berishës.

“Jap dorëheqjen e parevokueshme për shkak të rezultatit që ka dalë në Shënkoll. Është ushtruar një presion i jashtëzakonshëm nga shteti dhe Rama.

Nuk e prisnim këtë rezultat se në Shënkoll kemi dalë me 1000 vota para PS. Sot kemi dalë me humbje. Berisha ka përgjegjësi së bashku me degën e PD Lezhë.

Ka nevojë për rishikim dhe të mbajnë përgjegjësi të gjithë drejtuesit e PD Lezhë”, tha Gjoka.

Disfata e madhe e Berishës në zgjedhjet e 14 majit, vjen

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47617 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE