Zbulohet kush janë kandidatët që morën më shumë vota më 14 maj (Lista e plotë)

vovalbania May 16, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Zbulohet kush janë kandidatët që morën më shumë vota më 14 maj (Lista e plotë)

14 maji, përveçse vulosi kryebashkiakët për 4-vjeçarin e ardhshëm, tregoi hapur dhe mbështetjen që gjetën kandidatët në çdo qark.

Eshte bërë një renditje të të gjithë kandidatëve, listë që e kryeson kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj. Në total janë 7 socialistë dhe 3 demokratë. Këta të fundit janë Belind Këlliçi, i cili renditet i dyti, Igli Cara që është i katërti në radhë dhe Luçiano Boçi, i fundit.

Lista me kandidatët më të votuar:

Erion Luan Veliaj

158743

Belind Zamir Këlliçi

100376

Emiriana Hiqmet Sako

48492

Igli Latif Cara

38768

Gledian Iljaz Llatja

35831

Armando Nikolla Subashi

35309

Benet Bahri Beci

34531

Ermal Neki Dredha

28271

Rakip Bajram Suli

27926

Luçiano Dhimitër Boçi

27812

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47106 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE