Moti për nesër/ Merrni masa pasi shtrëngatat, dhe stuhitë do të “pushtojnë” Shqipërinë

vovalbania May 27, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Moti për nesër/ Merrni masa pasi shtrëngatat, dhe stuhitë do të “pushtojnë” Shqipërinë

Moti për ditën e diel (28 maj  2023)pritet të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet të nisë me kthjellime dhe prej mesdite zhvillim të vranësirave.

Në orët e mesditës deri pasdite vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të cilat hera-herës do të jenë edhe në formën e shtrëngatave afatshkurtëra.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.

Siç paraqiten temperaturat edhe në tabelë, pësojnë luhatje duke sjell përkeqësim të motit në orët e vona të pasdites.

Moti për nesër/ Merrni masa pasi shtrëngatat, dhe stuhitë do

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47131 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE