Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa do të këmbehet sot euro dhe dollari (Tabela)

vovalbania June 01, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa do të këmbehet sot euro dhe dollari (Tabela)

Sot, më 1 Qershor 2023, dollari amerikan blihet me 102 lekë dhe shitet me 103.2 lekë.

Euro blihet me 109.1 lekë dhe shitet 110.1 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 125.8 lekë dhe shitet me 127.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 111.6 lekë, ndërsa në shitje me 113 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.5 lekë dhe në shitje me 76.8 lekë.

Për më tepër shihni tabelën e mëposhtme:

Çfarë po ndodh me monedhat e huaja? Ja me sa do të

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 47617 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE