Lizzo vazhdon kryqëzatën kundër negativitetit duke ndihmuar një fanse të re në koncertin e fundit!

vovalbania July 26, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Lizzo vazhdon kryqëzatën kundër negativitetit duke ndihmuar një fanse të re në koncertin e fundit!

Lizzo është e njohur për dërgimin e mesazheve të fuqishme për dëgjuesit e saj dhe rasti nuk ishte ndryshe këtë fundjavë kur ajo ndaloi shfaqjen e saj në Sydney, Australi për të festuar një nga anëtarët e saj të rinj të audiencës, i cili u shfaq në nevojë për një nxitje të vogël.

Në videot e postuara në mediat sociale nga pjesëmarrësit e koncerteve, Lizzo shihet duke ndërvepruar me një vajzë të re në audiencë të quajtur Monroe, e cila mbante një tabelë ku shkruhej, “Më ndihmo t’u tregoj urrejtësve të mi se jam 100%”. Kur këngëtarja e pyeti pse Monroe kishte nevojë për ndihmën e saj, përgjigja e saj ishte zemërthyese.

Unë ngacmohem në mediat sociale dhe ata gjithmonë më thonë se nuk jam mjaftueshëm e mirë sepse më pëlqen të kërcej dhe të këndoj dhe dua të jem si ti. Unë të dua.

Monroe më pas iu bashkua këngëtares së “About Damn Time” në skenë, e cila me dashuri e përqafoi fansin e ri dhe i tha audiencës së saj:

Fjalët që themi ne kanë një efekt afatgjatë te njerëzit. Ti je e talentuar dhe e bukur, ti mund të bësh gjithçka dhe je kaq e re, mund të jesh kërcimtarja më e madhe në botë! Ju keni kaq shumë kohë.

Me kërkesën e Lizzo-s, Monroe performoi një nga kërcimet e saj, ndërsa turma këndonte emrin e saj dhe Lizzo mbajti një celular për të regjistruar një video.

Ne duhet të flasim me urrejtësit tuaj. Mos fol më për mikeshën time Monroe! Ju do të duhet të kaloni përmes meje. Ajo është një yll, ajo është një divë!

Ndërveprimi pozitiv në një koncert është një pamje e mirëpritur pasi incidentet e fundit në shfaqje të ndryshme kanë dalë në dritë në videot e postuara në rrjetet sociale, ku shumë prej tyre tregojnë një numër artistësh që goditen me objekte të hedhura drejt tyre teksa performonin në skenë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 55505 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE