Kursi i këmbimit për ditën e sotme/ Monedhat e huaja sërish në ‘greminë’, ja me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari

vovalbania July 31, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Kursi i këmbimit për ditën e sotme/ Monedhat e huaja sërish në ‘greminë’, ja me sa shiten dhe blihen euro dhe dollari

Sot, më 30 Korrik 2023, dollari amerikan blihet me 93.3 lekë dhe shitet me 95.2 lekë.

Euro blihet me 103 lekë dhe shitet 104.9 lekë.

Paundi britanik blihet me 119.2 lekë dhe shitet me 121.3 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me 107 lekë, ndërsa në shitje me 109.3 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë dhe në shitje me 73 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 58618 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE