Vijon ndikimi i motit të paqëndrueshëm në vend, parashikimi për sot!

vovalbania August 06, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Vijon ndikimi i motit të paqëndrueshëm në vend, parashikimi për sot!

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se për sot, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme prej kalimit të një qendre të ulët presioni me origjinë veriperëndimore.

Moti parashikohet me alternime vranësirash mesatare deri të dendura, si dhe me intervale kthjellimi në orët e vona të pasdites.

Reshjet e shiut me intensitet mesatar e lokalisht deri të lartë do të jenë prezente që në orët e para të  mëngjesit në të gjithë territorin. Reshjet priten të jenë të herëpas’hershme në formën e rrebesheve të shpejta, stuhive e shtrëngatave me shkarkesa elektrike e në intervale të shkurtra kohore, reshje në formë breshëri.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i Perëndimit me shpejtësi mesatare 1-8 m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe në lugina, era fiton shpejtësi deri 13 m/s. Valëzimi në dete do të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër
20/31
Diell re shi

Kukës
18/29
Diell re shi

Lezhë
19/30
Diell re shi

Dibër
18/31
Diell re shi

Durrës
20/33
Diell re shi

Tiranë
21/32
Diell re shi

Elbasan
19/33
Diell re shi

Berat
18/31
Diell re shi

Vlorë
19/30
Diell re shi

Korçë
19/29
Diell re shi

Gjirokastër
15/33
Diell re shi

Sarandë
22/28
Diell re shi

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 26381 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE