Pas fitores kundër Charlotte FC, Leo Messi dhe David Beckham zgjedhin të festojnë në mënyrën më të veçantë!

vovalbania August 13, 2023 0 koment 1 Mund të lexoni në minuta.
Pas fitores kundër Charlotte FC, Leo Messi dhe David Beckham zgjedhin të festojnë në mënyrën më të veçantë!

Pasi Inter Miami preu biletën për në fazën gjysmëfinale të Kupës së Ligës me një rezultat 4-0 të Charlotte FC në stadiumin DRV PNK të premten, Lionel Messi dhe gruaja e tij Antonela Roccuzzo festuan fitoren me disa miq, përfshirë edhe yllin dhe njëkohësisht pronarin e Inter Miami, David Beckham dhe Sergio Busquets.

Fesra u zhvillua në një koncept japonez bifteku dhe sushi nga David Grutman dhe Bad Bunny i quajtur Gekko. Të dy Beckham dhe Busquets shoqëroheshin gjithashtu nga bashkëshortet e tyre. Miami njihet për jetën e natës dhe Messi mesa duket po përfiton nga jeta atje. Çiftit të fuqishëm iu bashkua edhe Jordi Alba, bashkëlojtari i ri i argjentinasit në Inter Miami.

Alba, Messi dhe Busquets u ribashkuan në Inter pasi luajtën së bashku për vite në FC Barcelona dhe tani duan të shijojnë shoqërinë e njëri-tjetrit. Steakhouse dhe lounge japonez është një vend ekskluziv dhe luksoz që tërheq të famshmit nga e gjithë bota.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Antonela Roccuzzo (@antonelaroccuzzo)

Kjo nuk është hera e parë që Messi shihet në Miami. Ai u pa së fundmi duke festuar fitoren e ekipit të Ligës ndaj Atlanta FC në një restorant italian. Gruaja e tij Antonela, Beckham, Jorge Mas, Busquets dhe bashkëshortet e tyre  ishin gjithashtu aty atë kohë. Ai tani ka gjithsej tetë gola në emrin e tij që nga mbërritja në MLS.

Ndeshja e radhës e Inter Miami është të martën në Philadelphia Union për një rezultat të mirë për të arritur në finalen e Ligës. Nëse Messi fiton një turne në rastin e tij të parë, ai me siguri do të festojë edhe më shumë.

Biletë:

vovalbania

Redaktori nuk ka dhënë ende asnjë informacion për veten e tij.

Total 26332 ka shpërndarë postimin.
MEDIAT SOCIALE